Varteks Di Caprio pošteno namučio Nexe u Našicama

Objavljeno: 23.05.2011. 11:23

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Rukometaši Varteks Di Caprija poraženi su od Nexe-a u Našicama, rezultatom 36:28, no igrali su odlično i u 35. minuti imali čak četiri pogotka prednosti...

Igrao je Varteks odlično, u pretposljednjem prvenstvenom kolu, iako u svojim redovima nije imao Jagačića i Babića, najbolje strijelce ekipe. Već od početka dali su do znanja, uz Zagreb jedinoj neprikosnovenoj ekipi u našoj ligi, našičkom Nexe-u da će „skupo prodati kožu“.

Tako je i bilo, a u prvom poluvremenu, Nexe je samo u dva navrata imalo prednost od jednog gola. Sve ostalo bilo je na strani razigranih Varaždinaca. Na odmoru je prednost Varteksa bila dva gola.

A u nastavku na početku, odličan početak varaždinskih rukometaša, čak šest golova u manje od pet minuta i vodstvo – 17:21. Tek su su se „probudili“ domaći rukometaši, prebacili u „višu brzinu“ te pregazili našičke rukometaše. U 10 minuta prelaze u vodstvo, serijom 7-2 stižu do 24:23.

Držali su se Varaždinci do devet minuta prije kraja, kada Vincek zabija za 28:26, ali do kraja susreta Varteks Di Caprio zabija tek dva gola, za konačnih 36:28.

Sjajan je bio Sebastijan Vincek, sa 10 golova predvodio je Varaždince, a drugi mladi vanjski igrač Sršen postigao je pet golova. Pivoti Turan i Prole su ubilježili tri gola, koliko i srednji vanjski Jurica Vidaček, dok je Balent „skinuo“ 13 lopti.

Rukometaši Varteks Di Caprija u posljednjem će kolu ugostiti momčad Siscije.

Nexe – Varteks Di Caprio 36:28 (13:15)

Nexe – P. Lelić (5 obr.), Buljubašić, Eter 3, F. Lelić 4(1), Mrđenović, Barišić-Jaman 3, Kedžo 1, Markoti 2, Kapular, Rajković (12 obr.), Obad 5(2), Kević 5, Tomašević 3, Blažević 5, Velić 5, Šunjić (2 obr.). Trener: Kasim Kamenica.

Varteks Di Caprio -  Žitnjak, Tači, Hirš, Trojko, Žnidarić, Vincek 10(1), Marenčić, Ledinski 1, Sršen 5, Vidaček 3, Žganec 2(2), Balent (14 obr.), Štimac 1, Turan 3, Prole 3. Trener: Tomislav Štimac.