VSK

Alen Remar osvojio Zlatu strijelu Preloga i skinuo tri državna rekorda

Objavljeno: 08.07.2021. 18:26

Zadnja izmjena: 08.07.2021. 19:07

U Otoku kod Preloga održan je streličarski WA 900 turnir. Streličari su se natjecali na tri različite daljine i na svaku su ispucali 30 strijela.

Varaždinski streličarski klub imao je četiri natjecatelja te su svi postigli odlične rezultate:

Alen Remar - senior zakrivljenog luka, postavio je 3 državna rekorda:

60 m - 287/300

40 m - 297/300

Ukupan rezultat (60 m + 50 m + 40 m) - 874/900

Ujedno i prvo mjesto u seniorima zakrivljenog luka

David Lazar - na svom prvom nastupu osvojio je prvo mjesto u kategoriji kadeta zakrivljenog luka s obećavajućim rezultatom

Mateo Kontrec - osvojio je prvo mjesto u kategoriji dječaka do 12 godina u složenom luku s nekoliko izvanrednih rezultata

Hana Kontrec - bila je druga u kategoriji kadetkinja zakrivljenog luka, postepeno se penje na više stepenice postolja i rezultati joj rastu

Nakon kvalifikacijskog dijela natjecanja uslijedilo je raspucavanje za zlatnu strijelu Preloga - 4 najbolja rezultata u svakom stilu natječu se pucanjem u, ni manje ni više nego - jaje.

U apsolutnoj kategoriji zakrivljenog luka Alen Remar je u dominantnom stilu odnio pobjedu pogodivši jaje postavljeno na 30 metara 4 od mogućih 5 puta te je osvojio zlatnu strijelu Preloga