GRK Varaždin 1930 u derbiju izgubio od RK Dubrava

HRS

Objavljeno: 23.10.2022. 07:42

Zadnja izmjena: 23.10.2022. 07:44

Od tri susreta Paket24 Premijer lige – Lige A, svakako najviše pozornosti privukao je onaj u Varaždinu 1930 između domaćina i Dubrave. Na kraju su slavili gosti. Nexe i Gorica pak, lako su izašli na kraj s Rudarom i Zametom. Riječani su i dalje jedini sastav u obje lige bez bodova.

Najuzbudljiviji susret večeri odigrali su Varaždin 1930 i Dubrava. Domaćin je otvorio susret prema svojim željama i dosta rano poveo 6:3. Dubrava je ubrzo odgovorila s tri pogotka za redom pa je u 10. minuti sve bilo na početku (6:6). Tri minute poslije, Dubrava ima jedino vodstvo prvoga dijela 10:11. Ali, ne uspijeva to dugo čuvati i domaćin odlazi na predah zadovoljniji jer ima plus dva, 16:14.

U 20. minuta nastavka vidjeli smo čak sedam izjednačenja. Domaćin je stalno vodio, ali konačna odluka o pobjedniku pala je u posljednjih deset minuta. Naime, u 49. minuti pri rezultatu 25:25, gosti uspijevaju zabiti tri u nizu i tu čini se rade ključnu razliku. Kada su tri minute prije kraja otišli na plus četiri (26:30) čini se da su definitivno prelomili susret. U igri pogodak za pogodak do kraja, Dubravaši su pokazali više mirnoće i lukavstva i slavili vrijednu pobjedu.

S osam pogodaka Petar Sklepić bio je najbolji u redovima GRK Varaždin 1930. Kod Dubrave fantastičan Karlo Jurić s 11 pogodaka iz 14 pokušaja što je za vanjskog igrača sjajna statistika.