Košarkaši Vindije deklasirali Bjelovar, Grafičar i drugu izgubio

Objavljeno: 19.10.2014. 21:49

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Odigrano je 2. kolo A-2 lige Sjever košarkaša. Branitelj naslova, ludbreški Grafičar, izgubio je i drugu utakmicu u nizu, varaždinska Vindija upisala visoku pobjedu, a Ivančica težak poraz od lidera Križevaca.

Ludbrežanima raspored na startu prvenstva nije previše išao na ruku, pa ipak – i protiv Petra Zrinskog iz Vrbovca i Podravca iz Virja aktualni je prvak druge lige prošle sezone dobi sve četiri međusobne utakmice. U ovom prvenstvu porazi, u 1. kolu u Ludbregu od Vrbovčana 69:75, u 2. kolu u Virju sa svega „pola koša“, 70:69. Presudio je posljednji napad, u neizvjesnoj utakmici u kojoj su košarkaši Grafičara bili bolja momčad u prvom poluvremenu (a ipak gubili 33:29), u nastavku preokrenuli pa ipak u završnici ispustili pobjedu.

Zato varaždinska Vindija gostima iz Bjelovara nije prepustila niti minimum prilika. Već na poluvremenu bilo je visokih 60:35, u trećoj je četvrtini prednost još povećana (87:55), da bi u završnih 10 minuta uslijedilo manje opuštanje za na kraju plus 23 – 106:83. Uz čak 34 koša sjajnog Petrovića.

Ivančica je u svojoj dvorani, nakon odličnog otvaranja sezone (65:60 pobjeda nad Čakovcem) doživjela težak poraz od sjajnog Radnika iz Križevaca. Tomas i društvo su, nakon što su u 1. kolu deklasirali Koprivnicu (100:56) gotovo identično projurili i kroz Ivanec. Bilo je 104:66, u utakmici u kojoj su se Ivančani još donekle držali u prvoj četvrtini (20:26), međutim kad su se Svoboda (čak 35 koševa) i ostatak križevačke ekipe potpuno razigrali, izabranici Zlatka Manjerovića više nisu mogli pratiti korak.

Od 12 A-2 ligaša tek je Vindija na skromnom 6. mjestu u gornjem domu tablice od predstavnika Varaždinske županije, takav učinak nakon uvodna dva kola nietko nije očekivao, pogotovo ne da će Grafičar prvenstvo otvoriti s dva poraza. U idućem kolu županijski derbi u Ludbregu, Grafičar će ugostiti Vindiju.

Rezultati 2. kola A-2 lige Sjever: Podravac – Grafičar 70:69, Vindija – Bjelovar 106:83, Ivančica – Radnik (Kž) 66:104, Križevci – Međimurje 73:76, Čakovec – Petar Zrinski 49:87, Koprivnica – Mladost (Đ) 76:61.

Poredak: 1. Radnik (Kž) 2-0 (+82), 2. Petar Zrinski 2-0 (+44), 3. Međimurje 2-0 (+23)... 6. Vindija 1-1 (+2)... 8. Ivančica 1-1 (-33), 9. Grafičar 0-2 (-7)... 12. Čakovec 0-2 (-43).