AK SLOBODA

Foto - Mlinarič i Kišak postavli nove nacionalne juniorske rekorde

Objavljeno: 05.02.2022. 21:42

Zadnja izmjena: 05.02.2022. 21:46

Danas se u Zagrebu održalo Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke na kojem su nastupali i atletičari i atletičarke AK Sloboda.

Martin Mlinarič je u skoku u vis iz prvog pokušaja preskočio nevjerojatnih 215cm. Ova visina bila je dovoljna da Martin postane novim juniorskim dvoranskim rekorderom Hrvatske. Prijašnji rekord srušio je za 2 cm. Također, ovo je norma za Svjetsko juniorsko prvenstvo koje će se u kolovozu ove godine održati u Kolumbiji.

Janko Kišak, mlađi junior Ak Slobode istrčao je novi juniorski rekord Hrvatske na 60 m prepone. Rezultatom od 8,10 s prijašnji državni rekord popravio je za tri stotinke. Važno je napomenuti kako je ovo Janku prva trka ikad na ovoj visini prepona i da je Janko tek mlađi junior (U18).

Od ženskih predstavnica ponovno je najbolja bila Jana Koščak. Jana je jedina natjecateljica koja je danas postala dvostruka juniorska prvakinja Hrvatske. Na 60 m prepone slavila je s rezultatom od 8,70 s, dok je u skoku u dalj ponovno rušila svoj osobni rekord skočivši 5, 87 m.

Dvije pojedinačne medalje osvojio je i Roko Farkaš. Mlađe juniorski rekorder Hrvatske pobijedio je u utrci na 60 m sa rezultatom od 6.90 s. Na 60 m prepone osvojio je 3. mjesto sa 8.32 s.

Viktorija Vujović u bacanju kugle osvojila je 2. mjesto. Osim toga ponovno je bacila svoj osobni rekord koji sada iznosi 13,37 m.

Brončana je bila juniorska štafeta 4 x 400 m s rezultatom od 3:28,70. Juniori su trčali u sastavu Farkaš, Podvezanec, Mlinarič, Kišak.

Treba spomenuti i Miu Florijanić koja se u skoku u vis plasirala na 4. mjesto, Andreu Vuradin koja je u skoku s motkom bila 5. s preskočenih 2,70 m, Luku Leščaka koji je bio 6. u skoku s motkom skočivši 2.70 m i Stellu Jurak koja je izvan konkurencije nastupala na 400 m i istrčala rezultat od  1:02,73 i s time zauzela 5. mjesto.

AK Sloboda po broju osvojenih medalja i ovog je puta na 2. mjestu u Hrvatskoj.