Pan kup: Buffet Mladost „skinuo“ Črešnjevo

Objavljeno: 04.01.2015. 15:38

U sjajnom ambijentu, pred respektabilnih 750 gledatelja, odigrane su subotnje utakmice 1/16 finala seniorskog i osmine finala veteranskog turnira. Ispao je i branitelj naslova...

Program su otvorile tri veteranske utakmice, možda za neke manje atraktivne od „glavnog“ turnira, me?utim sve tri – ludo neizvjesne i izuzetno kvalitetne. Prva možda i nije djelovala tako, jer je u srazu tradicionalnih rivala sa zapada Varaždinske županije Lepoglava ve? u 5. minuti vodila protiv Ivan?ice 2:0 (strijelci Frketin i Ž. Ge?ek), me?utim ako se zna da su Ivan?ani imali u samom otvaranju susreta dva „mrtvaca“, utakmica poprima malo druga?ije obrise. I u nastavku utakmice, po primljenim golovima, Ivan?ica je pritiskala, nastojala smanjiti, me?utim finalist prošlog i drugi nositelj aktualnog izdanja Pan kupa uspio se obraniti i izboriti ?etvrtfinale u kojem ?e mu ve? danas (nedjelja) protivnik biti još jedna sjajna mom?ad – Krovišta Bosilj & CB Star's iz Ladanja.

I u drugoj veteranskoj utakmici još jedan dobro znani derbi. Varaždinski CB Bilikum s Gavranovi?om, Žganecom, Totom, Medenjakom, Habunekom i ostalima kontra CB Sare iz Pribislavca, tako?er s vrhunskim protagonistima i starim znancima, nerijetko i suigra?ima po brojnim turnirima - Štefuljom, Teža?kim, Kova?evi?om, Mavri?ekom, Vibovcom... Tu baš nikakvih nepoznanica nije bilo, ve? je bilo jasno – bit ?e to velika utakmica. I bila je; Bilikum je poveo u 8. minuti golom Medenjaka, Sara izjedna?ila u 19. minuti pogotkom Štefulja. Po isteku tridesete ostalo je 1:1 – produžeci. Tu su Me?imurci prvi stigli do prednosti, za 1:2 zabio je Ratajec, ali samo minutu kasnije Žganec je opet izjedna?io – 2:2. Nažalost po mom?ad Sare, prerano su skupili šest akumuliranih prekršaja i tri minute prije kraja Habunek je pogodio iz „velikog kaznenog udarca“ (deseterca), novo vodstvo Bilikuma – 3:2.

Voditelj CB Sare Saša Grkavac zatražio je time-out, no sekundu prekasno, njegovi su ve? krenuli s centra, ?ekao se sljede?i prekid. Me?utim prije toga Medenjak je opet kaznio dekoncentraciju me?imurskih malonogometaša, zabio za 4:2 i prakti?ki riješio utakmicu. Izvukla je Sara vratara no umjesto smanjenja Tot je minutu prije kraja zabio za kona?nih – 5:2.

Identi?no, ali potpuno identi?no(!), kretao se i rezultat u idu?oj, tre?oj veteranskoj utakmici. Koja je ove subote dobila na „dodanoj vrijednosti“, naime voditelj mom?adi Krovišta Bosilj & CB Star's „osvježio“ je mom?ad sa ?ak petoricom dobro poznatih, vrhunskih malonogometnih majstora – Matijom ?uljkom, Matijom ?ulvatom, Domagojom Purgarom, Dinkom Huski?om i Donaldom Suvajcom. Uz provjerene doma?e majstore Možani?a, Stolnika, Mendaša, vratara Martin?evi?a, to je ve? po imenima mom?ad za velike stvari. Me?utim, koprivni?ki OPG Radi?ek & Petgrad Niko-Trade nije se mislio samo tako predati, Ivan?i?, Pokos, bra?a Radi?ek i društvo pružali su žestok otpor. ?uljak je doduše brzo zabio za Bosilj & Star's, ve? u 3. minuti, no pet minuta kasnije Purgar je autogolom vratio stvari na po?etak.

Tih 1:1 ostalo je do kraja 30. minute, da bi u 2. minuti produžetka Salajec doveo Koprivni?ane u vodstvo – 1:2. Minutu kasnije je me?utim Purgar „ispravio“ svoj minus-gol, izjedna?io na 2:2, a ?ulvat pri kraju prvog produžetka zabio za novi preokret – 3:2. U drugom produžetku Bosilj & Star's su potvrdili pobjedu, novim golom Purgara i pogotkom Dalibora Možani?a, za kona?nih 5:2. Baš kao i utakmicu ranije.

Nakon tri veteranske utakmice krenuo je i seniorski program. Najprije zagorski „okršaj“ Aso Ponos iz Krapine i Crvena ruža iz Bednje/Žutnice. Povela je Crvena ruža, golom Luke Krsnika u 9. minuti, a izjedna?enje i (nove!) produžetke izborio je dobro znani Marko Pavi? svega ?etiri minute prije kraja osnovnog dijela utakmice. Pavi? na dresu nosi broj 17, a to?no mu je toliko sekundi trebalo u produžetku da zabije i drugi pogodak za preokret. Crvena ruža morala je pred kraj drugog produžetka riskirati, izvukla vratara i uvela dodatnog igra?a, a to je minutu prije kraja kaznio opet Pavi?, za svoj hat-trick i plasman krapinske mom?adi u osminu finala.

Lexi i Visoko sastali su se i u skupini prvoga kruga, tad je bilo 1:1, ovoga puta Lexi je opravdao ulogu laganog favorita, golovima Cerov?eca i Kresonje pobijedio 2:0 i drugu se godinu zaredom plasirao u osminu finala. Gdje ga danas ?eka malo prije spomenuti – Aso Ponos.

Veliki otpor velikom favoritu, Big Bang Teamu iz Zagreba, aktualnom finalistu Kutije šibica, pružio je Texas Auto-Mak Interland, koji je renomiranim Zagrep?anima „suprotstavio“ i navija?ku podršku dobro poznate varaždinske skupine White Stones. Nije pomoglo, ?ibari? je ve? u 3. minuti doveo Big Bang Team a – nakon što je narednih 20 minuta Texas zaista sjajno parirao, imao ?ak i dvije-tri odli?ne prigode za poravnanje koje je rutiner Švigir na golu Big Banga uspješno rješavao – u završnici je utakmica odlu?ena. Pet minuta prije kraja Mikuli? je povisio na 2:0, a Dino Bartoluci, koji je tek u 1/16 zaigrao za svoju mom?ad s kojom je postao viceprvakom Kutije, zabio dvije minute prije kraja na kona?nih 3:0.

Uspješan je bio i Mip Weyland protiv ekipe Svikoncerti.eu, dva pogotka iskusnog Stanislava Tota – po jedan u svakom poluvremenu – odlu?ila su pobjednika. A onda je uslijedila po mnogima utakmica dana – Buffet Mladost s Jertecom, Mujanovi?om, Šafari?om, Golikom i Jaga?i?om protiv branitelja naslova ?rešnjeva & Restorana El.

?rešnjevo doduše oslabljeno neigranjem Saboli?a, Cepanca i sjajnog vratara Šprema, ali ipak uvijek – ?rešnjevo, sa svojim dobro znanim drukom i na terenu i s tribina. A utakmica je u potpunosti – opravdala o?ekivanja. Ve? u 5. minuti Dario Jertec je doveo Buffet Mladost u vodstvo, ali je i junak ?rešnjeva Marko Slunjski dvije minute potom izjedna?io. Ipak, tri minute prije odmora Nikola Šafari? je vratio prednost Mladosti, da bi novo poravnanje, u 19. minuti, fantasti?nim volejom potpisao Sandi Martan. Išla je ve? utakmica prema novim produžecima kad je Gordan Golik završio novu odli?nu akciju Buffeta Mladost i tri minute prije kraja zabio za 3:2.

I onda poznati scenarij, Marko Slunjski je postao igra?om-vratarom, plelo je ?rešnjevo oko gola Buffeta Mladost, ali i kontre zaustavljalo prekršajima. Skupilo ih se tako šest i u posljednjoj minuti Jertec je imao deseterac za potvrdu pobjede. Iskoristio ga je, Buffet Mladost je s 4:2 izborio osminu finala, danas u 14:40 sati protiv odli?nog zagreba?kog Marin Prometa.

U nove produžetke otišla je sljede?a utakmica, obilježena nažalost i suda?kim propustima i – posljedi?no – velikom nervozom i dva crvena kartona. Caffe bar MI2 & RC Baza Dvojka i Sveu?ilište Sjever odigrali su odli?nu utakmicu, dinami?nu i punu preokreta, na kraju možda ipak s nepravednim raspletom. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u drugom smo ih vidjeli – ?etiri. Povela je mom?ad iz Selnika/Ivanca iz šesterca u 17. minuti, golom Bra?ka, izjedna?io je samo minutu kasnije Goran Ismajlovski. ?etiri minute kasnije preokret, Habulan je zabio za Sveu?ilište, ali je i pet minuta prije kraja Škvari? izjedna?io na 2:2. Uslijedili su produžeci, u koje je Mi2 & Baza2 ušla s tri akumulirana prekršaja, Sveu?ilište Sjever s ?etiri. Ali i s dva brza u samo dvije minute produžetka za – 10-erac za sastav iz Selnika/Ivanca. Karlo Muri? ga je iskoristio, novi preokret – 3:2 za Mi2. Minutu potom novo poravnanje, Vrbek je zabio za 3:3. I onda na isteku prvog produžetka – trenutak odluke koji je izravno utjecao na kona?an rasplet. Umjesto o?itog igranja rukom nekog iz obrane Sveu?ilišta Sjever, koje je trebalo zna?iti sedmi akumulirani prekršaj te ekipe i novi deseterac za protivnika, sudac Slunjski je valjda procijenio da je „lakše“ dosuditi (tek) peti prekršaj protivni?ke ekipe – bez dodatnih posljedica – pa je i dosudio faul u napadu kojeg valjda nitko drugi u dvorani nije vidio. I tu se razvila velika nervoza koja je kulminirala kad je u tri minute prije kraja ekipa Mi2 & RC Baza 2 zaista napravila o?iti prekršaj, koji je eto sada bio šesti, dakle i kažnjiv.

Tu je valjda opet matematika „pila vodu“, u stilu – jedan deseterac jednima, jedan drugima, sve OK. Nažalost, ta je matematika odlu?ila pobjednika; umjesto da koju minutu ranije jedna ekipa za o?iti prekršaj ima priliku riješiti utakmicu, sad je iz deseterca zabio Habulan za Sjever, Sveu?ilište je povelo 4:3. I tu su dakako krenule psovke na suda?ki ra?un i na terenu i s tribina, isklju?enja Božaka i Eršegovi?a, plus toga je jedan igra? Selni?ana iz protesta napustio teren i u zadnjoj minuti Karlo Kutnjak je potvrdio pobjedu Sjevera – 5:3 za plasman u osminu finala. Nažalost, i za kasnije burne reakcije iz tabora Selni?ana na ra?un turnira, organizatora, kako one usmene tako i kasnije putem elektroni?kih kanala.

Dinami?an pa i buran dan na kraju su zaklju?ili još jednom odli?nom utakmicom Svježa jaja Vuk iz ?ehovca i Auto Florijani? iz Trnovca. Potpuno zaslužena me?imurska pobjeda protiv ovog puta zaista neprepoznatljivog trnove?kog sastava. Antolek je doveo Svježa jaja u vodstvo ve? u 1. minuti, Skupnjak je doduše uspio izjedna?iti u 13., ali je i neposredno pred odlazak na odmor Habuš raspalio pod pre?ku za novo vodstvo ?ehov?ana. Kona?an trijumf potvrdio je Magdaleni? u zadnjoj minuti, prethodno je i Florijani? završio s dva igra?a manje, isklju?eni su – opravdano – Habrun i Vrbani?.

Ugodno je iznenadio odaziv publike. Bio je to, nakon prošlogodišnjeg finala i polufinala, najgledaniji dan u tri godine održavanja turnira u Areni, a igrala se tek 1/16 finala. Na tribinama se skupilo 750 gledatelja, lanjsko je ?etvrtfinale – za ilustraciju – gledalo 640 ljudi, polufinale 880.

Ne treba sumnjati da ?e današnji program osmine finala biti bar jednako atraktivan, što najbolje potvr?uje osam seniorskih parova i imena ekipa koja ?e odigrati dvije utakmice veteranskog ?etvrtfinala.

Rezultati subotnjih utakmica 1/16 finala seniorskog i osmine finala veteranskog turnira:

REZULTATI UTAKMICA - SUBOTA, 03.01.2015.

(VET) LEPOGLAVA – IVAN?ICA (Ivanec)

2:0

(VET) CB BILIKUM (Varaždin) – CB SARA (Pribislavec)

5:2 (1:1 pr.)

(VET) KROVIŠTA BOSILJ & CB STARS (Ladanje) – OPG RADI?EK P.N.T. (Kc)

ASO PONOS (Krapina) – CRVENA RUŽA (Bednja/Žutnica)

3:1 (1:1 pr.)

TC LEXI (Klenovnik) – MNK VISOKO

2:0

BIG BANG TEAM (Zagreb) – TEXAS AUTO-MAK INTERLAND (Varaždin)

3:0

MIP WEYLAND (Puš?ine) – SVIKONCERTI.EU (Varaždin)

2:0

BUFFET MLADOST (Biškupec) – MNK ?REŠNJEVO & RESTORAN EL

4:2

MI 2 & RC BAZA DVOJKA (Selnik/Ivanec) – SVEU?ILIŠTE SJEVER (Vž)

3:5 (2:2 pr.)

SVJEŽA JAJA VUK (?ehovec) – AUTO FLORIJANI? (Trnovec)

3:1

Raspored današnjih utakmica 1/8 finala seniorskog i ?etvrtfinala veteranskog turnira: