Tri zlata, tri srebra i bronca za AK Slobodu na pojedinačnom PH za juniore i juniorke

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 01.07.2013. 13:14

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:31

Atletski klub Sloboda protekli je vikend bio domaćin Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke.

Varaždinske atletičarke osvojile su čak sedam medalja, tri zlata, tri srebra i broncu.

Kristina Dudek bila je prva na 400 metara s rezultatom 56,25, a Vlatka Sekirnik prvog je dana natjecanja pobijedila na 100 m s preponama s rezultatom 14,46. U istoj utrci Dora Paska bila je druga s 14,49. Lucija Pokos srebro je osvojila na 100 m s rezultatom 12,35.

Drugog dana natjecanja trkačice Slobode opet su bile na postolju i to u istoj disciplini. Na 200 m Varaždinke su odnijele tri medalje. Lucija Pokos bila je prva s 24,78, Mateja Jambrović druga s 25,18, a Vlatka Sekirnik treća s 25,51.

To je prvi put u 80 godina kluba da su tri atletičarke Slobode osvojile sve tri medalje u istoj disciplini.

Na natjecanju je zapaženi rezultat ostvarila i Sara Kolak, bivša atletičarka Slobode, koja se zbog školovanja preselila u Rijeku i tamo nastavila trenirati. Njezino je koplje poletjelo 56,80 m, što je ujedno i novi juniorski, ali i seniorski državni rekord.