U Gojancu održana 36. ljetna atletska utrka uz sudjelovanje jubilaraca

36. ljetna atletska utrka AK Gojanec

Objavljeno: 26.08.2014. 10:05

U spomen na maratonca Marijana Cafuka, Atletski klub Gojanec u nedjelju je organizirao 36. ljetnu atletsku utrku „Gojanec 2014.“. Start i cilj bio je na novom nogometnom igralištu u Gojancu...

U utrci na 1300 m pobijedila je Jelena Horvat, a na 5000 m Lidija Batin. U muškoj konkurenciji Goran Strelec bio je najbrži na 2000 m, dok je Ivan Jakop bio najbrži na 5000 m. U kategoriji veterana (40-49 god.) prvo mjesto pripalo je Mariu Horvatu, Kuzma Rubelj pobjednik je utrke za veterane od 50-59 godina, a Stjepan Ister osvojio je prvo mjesto u utrci veterana starosti 60-69 gosdina.

Najstariji veteran bio je Slavko Stokrajec iz AK Gojanec, koji je jedini nastupio u kategoriji veterana iznad 70 godina.

Atrakcija je bio nastup Željka Knapića bivšeg Jugoslavenskog rekordera i reprezentativca. Dopredsjednik AK Gojanec Jozo Mišić dodijelio je medalje za postignute rezultate pobjednicima, dok je predsjednik AK Milan Janjetović dodijelio pehare jubilarcima ovog vrijednog sportskog kolektiva (osnovan je 1978. godine).

Miroslav Mikulčić dobio je pehar za 40 godina bavljenja atletikom, a Branku Furjan za 60 godina aktivnosti u ovom sportu. No, Iz istog kluba je također i atletičar Slavko Stokrajac koji je ove godine obilježio 50 godišnjicu.

No, zbog njegovog zdravstvenog stanja bio je upitan nastup na ovoj trci. Stoga su u predsjedništvu odlučili da će njegov jubilej biti obilježen u idućoj trci povodom Dana Grada Varažina, na Nikolinkskoj utrci.