NK VARAŽDIN - HNK RIJEKA

Foto - Riječani na kraju "potopili" Varaždince

Objavljeno: 06.11.2022. 14:26

Zadnja izmjena: 06.11.2022. 18:57

Na Gradskom nogometnom stadionu u Varaždinu nove prvenstvene bodove, u SuperSport HNL-u, traže Varaždin i Rijeka.

Varaždinu bi pobjeda donijela visoko četvrto mjesto, dok Rijeci nasušno trebaju bodovi da pobjegne s dna prvenestvene ljestvice.

U prvo poluvrijeme bolje je ušla Rijeka. Incijativa na terenu i posjed lopte govorili su u prilog gostiju ali u tom periodu nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata Zelenike. Sredinom prvog dijela Varaždinci uspostavljaju ravnotežu na terenu, a prvu prigodu za Varaždin ima Pilj u 20. minuti kada s ruba kaznenog prostora Rijeke puca, ali golman Labrović je na mjestu. Rijeka napada ali bez opasnijeg zadnjeg pasa, pa priliku Brodića u 27. minuti bilježimo kao sljedeću izglednu. U 30. minuti mogao se proslaviti Kolarić, nakon lijepog slaloma izmeu troje obrambenih igrača Rijeke ali je zaradio na kraju samo korner. Iako Varaždin ima terensku inicijativu, u 39. minuti Grgić je dobio loptu na rubu šesnaesterca Varaždina, međutim puca preko gola. Rijeka pred kraj poluvremena igra na kontre, prvo je prilici Frigan ali mu loptu izbacuju u korner, a zatim u 44. minuti Ba ruši riječkog napadača na rubu šesnaesterca te je za to zaradio crveni karton.

Drugi dio susreta počeo je šokantno za Varaždin. Već u 47. minuti Frigan na nabačenu loptu u varaždinski peterac posprema iza Zelenike za 0:1. U 53. minuti još je u velikoj prilici Vrančić, ali puca u vanjski dio mreže varaždinskog gola. Varaždin se zatim oslobađa pritiska Rijeke, Brodić i Herrera organiziraju prvi opasniji kontranapad. Utakmica ušla u mirnije vode, ali izmjene na obje strane donose novu živost u kojoj se bolje snalaze gostujući igrači. U 85. minuti Selahi pogađa za 0:2, nakon pravog rukometnog prebrojavanja varaždinske obrane, a zatim u sudačkoj nadoknadi vremena Grgić nakon slobodnog udarca postavlja konačni rezultat 0:3.

Tijek susreta:

90' GOL 0:3 Grgić nakon slobodnog udarca pogađa za konačni rezultat

90' Jelenić žuti karton

90' Igraju se dvije minute sudačke nadoknade vremena.

90' Banovec u prilici ali golman Rijeke izbacuje loptu u korner

85' GOL Selahi 0:2 Prebrojana varaždinska obrana u rukometnom maniru i Selahi pogađa s ruba šesnaesterca preciznim udarcem.

80' Obregon u prvom dodiru s loptom odlazi previše ukoso s korner linijom i pogađa stativu  Zelenikina gola

79' Varaždin igra malo agresivnije i više napadački

78' Dvostruka izmjena u Rijeci ulaze Obregon i Lenetta a izlaze Prince i Frigan

77' Brodić izašao ušao Šego

74' Utakmica ušla u mirnije vode

72' Garica žuti karton

66' Izmejna u Varaždinu Elezi izlazi Banovec ulazi

64' Žuti karton Herrera

60' Nova velika prilika za Rijeku ali obrana izbacuje u aut, igra Varaždina pala, pokušavaju na kontranapade ali sve lakše gube loptu i predaju je igračima Rijeke

59' Velika gužva u kaznenom prostoru Varaždina ali lopta ne pronalazi put do mreže

55' Dobar kontranapad Brodića i Herrere i novi korner za Varaždin

54' Korner za Varaždin

53' Vrančić u stopostonoj prilici ali puca u vanjski dio mreže varaždinskog gola

49' Brodić žuti karton zbog prekšaja na sredini terena

47' GOL 0:1 Frigan na nabačenu loptu u peterac postavlja nogu i na samom početku drugog poluvremena Riejka vodi

46' Izmjene u redovima Varaždina ulazi Pellumbi a izašao Perić, ulazi Herrera a izašao Posavec

45' Crveni karton za Ba i slobodan udarac za Rijeku, Ba nije uspio stići Riječkog napadača i srušio ga na rubu šesnaesterca, slobodan udarac izveo Prince ali izravno u ruke Zeleniki

42' Novi korner za Rijeku, ali na kraju bez udarca prema golu Zelenike

41' Frigan u kontranapadu ali varaždinski obrambeni dvojac izbacuje loptu u korner

39' Grgić sam na rubu varaždiskog šenaesterca dobio loptu ali pucao preko gola Zelenike

38' Varaždin ima teresnku inicijativu

30' Kolarić napravio lijepi slalom u kaznemom prostoru Rijeke ali na kraju samo korner

27' Odličan udarac Brodića ali nitko nije natrčao na odbijenu loptu golmana Rijeke

25' Dva napada Rijeke ali s nepreciznim zadnjim pasom

22' Mini pritisak Varaždina

20' Pilj uzvraća prvim udarcem prema golu Rijeke, ali u golmana gostiju

19' Stopostotna prilika Grgić ali s nekoliko metara od Zelenike, iskosa, puca pokraj gola

19' Ba prekida opasnu kontru Rijeke

16' Varaždin još nije pronašao način kako ugroziti vrata Rijeke, ne mogu prići golu Rijeke na bliže od 30 metara

12' Nova gužva u varaždinskom kaznenom prostoru ali lopta odlazi pokzaj gola

11' Varaždin uspostavio ravnotežu na terenu, u posjedu lopte

7' Drugi korner za Rijeku, ponovo udarac prema golu Varaždina ali lopta odlazi pokraj gola

5' Rijeka ima više loptu u svom posjedu

3' Korner za Rijeku i prilika za goste ali bez promjene rezultata

2' Igra se dosta brzo ali na sredini terena

Varaždin - Rijeka

Gradski nogometni stadion Varaždin

Gledatelja: 2637

Suci: Duje Strukan, sudac (Split), Alen Jakšić, 1. pomoćni (Split), Vice Vidović, 2. pomoćni (Split)

Damir Gogdanović, delegat (Vukovar), Domagoj Ljubičić, kontrolor suđenja (Osijek), Toni tadić, 4. sudac (Zagreb)

Igor Pajač, VAR (Sv. Ivan Zelina), Luka Pušić, AVAR (Zagreb)

Varaždin: Zelenika, Stanić J., Puclin, Brodić, Posavec, Kolarić, Ba, Elezi, Pilj, Jelenić, Perić; trener Mario Kovačević.

Rijeka: Labrović, Pavlović, Vrančić, Prince, Vukčević, Selahi, Frigan, Hodža, Smolčić, Grgić, Garcia; trener Cosmi Serse.