NK VARAŽDIN

Varaždin pobijedio Rudeš u derbiju Druge HNL

Objavljeno: 31.10.2021. 18:35

Zadnja izmjena: 31.10.2021. 21:04

U 11. kolu Druge HNL Varaždin pobijedio Rudeš 2:1 (1:0), u izravnom duelu dvije ekipe koje su iskazale aspiraciju za povratak u HT Prvu ligu.

U susret je bolje ušla momčad Rudeša koja je početnim minutama imala veći posjed lopte, te stvarala poluprilike pred vratima Varaždina. Nakon 15-tak minuta igre Varaždin radi sve veći pritisak na posljednju liniju obrane Rudeša i stvara ravnotežu na terenu. U 25. minuti iz jednog kontrapada obrana Rudeša radi prekšaj nad Postonjskim i Šego iz najstrože kazne dovodi Varaždin u vodstvo. Gol je još više ohrabrio igrače Varaždina koji nastvaljaju napadačku igru i u 30. minuti Kolarić pogađa vratnicu nakon lijepe minijature u šesnaestercu gostiju. Do kraja poluvremena još nekoliko poluprilika na obje strane.

Varaždin je u drugom poluvrijemenu nastavio s pritiskom, agresivnom i napadačkom igrom. Pritisak  rezultira još jednom velikom prilikom za Varaždin kada Kolarić ponov opogađa stativu u 49. minuti. Rudeš prijeti prvi puta u drugom poluvremenu u 58. minuti ali Sekulić puca u ruke Sentiću. To je bila naznaka izjednačenja, jer u 60. minuti iz nakon dva dodavanja u varaždinskom šesnaestercu Liklin pogađa za izjednačenje, 1:1. Utakmica se tada otvara i akcije sjevaju s jedne na drugu stranu. U 82. minuti najprisebniji je Herrera koji iz jedne gužve u šesnaestercu pogađa za vodstvo Varaždina od 2:1. Do kraja aktivniji Rudeš ali varaždinska obrana uspješno otklanja sve napade.

Tijek susreta:

90' Rudeš pritišće a Varaždin se uspješno brani

86' Stolnik ulazi Herrera ulazi

80' GOOL 2:1 Herrera iz gužve u šesnaestercu glavom za novo vodstvo Varaždina

76' Rudeš ponovo zagospodario terenom

75' Dvostruka izmjena u Varaždinu Grgec izlazi Belcar ulazi , Topić ulazi Postonjski izlazi

73' Slobodan udarac za Rudeš na dvadesetak metara, Bašić u živi zid

72' Utakmica se skroz otvorila prilike na ovje strane.

70' Dvostruka obrana Sentića, a u napadu bio Skrijelj

68' Brajković Žuti karton

67' Sekulić s 20 m uputio opasni udarac ali Sentić izbacuje u korner

64' Vuk iz slobodnog udarca opasno puca ali golman Rudeša brani

60' GOL 1:1 Liklin iz gužve u varaždinskom šesnaestercu

60' Igrec izlazi ulazi Vuk

59' Majić izašao, ušao Skrijelj u Rudešu

59' Lusavec žuti karton

58' Prva prilika za Rudeš u drugom dijelu, Sekulić puca ali u ruke Sentića

55' Mekić žuti karton

54' Nova prilika za Varaždi ali Postonjski puca pokraj gola

50' Varaždin nastavio s pritiskom

49' Stativu ponovo pogađa Kolarić

46' Izmjena u Rudešu izašao Borovac a ušao Liklin; Pellumbi izašao u redovima Varaždina a ušao Mekić

45' Rudeš ima mini prtisak na varaždinskoj polovici terena

43' Latković žuti karton za simuliranje jedanaesterca

42' Prilika za Rudeš iz kontranapada ali Sentić ponov obrani

41' Korner za Rudeš, Bašić pucao glavom ali brani Sentić

37' Korner za Varaždin nakon slobodnog udarca Senića

30' Kolarić pogađa vratnicu iz krasne minijature u šesnaestercu Rudeša

27' Varaždin u potpunosti reuzeo igru

26' Žuti karton za Srbljinovića (Rudeš)

25' GOOOOL 1:0 Šego iz najstrože kazne dovodi Varaždin u vodstvo

23' Jedanaesterac za Varaždin, iz kontranapada je srušen Posonjski

18' Sekulić uputio udarac prema golu Varaždina ali samo za korner

17' Varaždin povećao pritisak na posljednju liniju Rudeša i uspostavio ravnotežu na terenu

13' Slobodan udarac za Varaždina s tridesetak metara i korner za Varaždin

12' Rudeš je dominantija ekipa na terenu i imaju veći posjed lopte

10' Prilika za Rudeš nakon greške varaždinske obrane ali od svega samo korner za Rudeš

7' Korner za Rudeš ali varaždinska obrana otklanja opasnost

5' Igra se brzo i žustro, kao da obje ekipe igraju na pobjedu

4' Bašić s tridesetak metara iz slobodnog udarca pucao tik iznad gola Varaždina

2' Herrera u prvoj prilici ali pucao je iskosa u ruke golmana Rudeša

Varaždin - Rudeš 2:1 (1:0)