NK VARAŽDIN - HNK ŠIBENIK

Foto - Varaždin i Šibenik odigrali neriješeno nakon puno preokreta

Objavljeno: 20.08.2022. 18:06

Zadnja izmjena: 20.08.2022. 20:26

U sklopu 6. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige u Varaždinu su neriješeno2:2 (1:1) odigrali NK Varaždin i HNK Šibenik. Sadržajnih devedeset minuta u kojem su gosti više prijetili u prvom dijelu, a domaći u drugom.

Nakon početnog otvaranja susreta odmah se moglo vidjeti da će obje ekipe igrati na pobjedu. Gosti su odmah pokazali da igraju vrlo čvrstu obranu i da su opasni u napadu. Već u 11. minuti Delić prijeti ali Zelenika odlično brani. U narednih nekoliko minuta još dva opasna napada gostiju, ali Čop nije bio precizan. Uzvraća Šego u 22. minuti ali puca pokraj gola. U 24. minuti gosti dolaze u vodstvo, za 0:1 pogađa Čop nakon velike gužve u šesnaestercu Varaždina. Varaždin opet pokazuje karakter i ne pada u igri već pojačava pritisak i izjednačuje u 29. minuti golom Šege. Nova gužva u šesnaestercu gostiju u kojoj se najbolje snašao Šego i postavlja rezultat prvog dijela 1:1. U 34. ponovo Šibenik prijeti preko Delića ali odlični Zelenika ne dozvoljava da se rezultat promijeni. U 38. minuti Matić glavom dobro puca ali Zelenika ponovo na mjestu. Prema statistici gosti su uputili 15 udaraca prema golu Varaždina, a domaći samo sedam. Statistika kornera isto je u korist gostiju 8:2, ali na kraju Varaždin je imao veći posjed lopte, 64 posto. Sve u svemu Varaždin treba biti zadovoljniji neriješenim rezultatom.

Drugo poluvrijeme počelo je malo mirnije, a onda su domaći nogometaši ubacili u "višu brzinu" i demonstrirali ponovo onu igru kao u prijašnjih nekoliko susreta. pritisnuli su goste na njihovoj polovici i zaredale su se prilike i poluprilike. Već u 53. minuti Šego pravom majstorijom postiže svoj drugi gol za vodstvo Varaždina od 2:1. Varaždin nastavlja pritiskati i stvarati prilike. Šibenik je u tom periodu igre bio gotovo neopasan. Kada se očekivalo povećanje vodstva Varaždina, Šibenik iz jedne od rijetkih kontri dolazi u priliku a Stanić radi prekršaj za kazneni udarac. Delić u 69. minuti postiže gol s "bijele točke" i rezultat je 2:2. Varaždin se nakon nekoliko minuta oporavio od šoka, nakon primljenog gola, i ponovo krenuo s napadima. Šibenik je do kraja prijetio kontranapadima ali je Zelenika osigurao bod Varaždinu.

Tijek susreta:

90' Čanadi opasno puca ali Zelenika izbacuje u korner

90' Novi opasan kontranapad Šibenika ali Zelenika ponovo odlično brani

89' Varaždinci traže kazneni udarac ali sudac Jović ništa ne sudi

86' Opasan kontranapad Šibenika, lopta se prošetala petercem ali nitko od napadača Šibenika nij uspio uputiti udarac

85' Ba izašao Belcar ušao

82' Korner za Varaždin

77' Varaždin se nakon šoka od primljenog gola vrati i ponovo napada

73' Dvostruka izmjena u Varaždinu izlaze Brodić i Urata a ulaze Perić i Brekalo

69' GOL 2:2 Delić iz kaznenog udarca

66' Teklić u prilic iali mu je blokiran udarac

60' Raspucani Varaždin iz skoro svakog napada sada traži opasan udarac prema golu Šibenika

59' Varaždin puno agilniji u drugom dijelu susreta

55' Salomon žuti karton, gledatelji negoduju zbog suđenja tražeći

54' Dvostruka greda za Varaždin, prvo teklić iz slobodnog udarca i onda Elezi

53' Matić žuti karton, a Varaždinci tražili veću kaznu

50' GOOOL 2:1 Majstorija Šege, s ruba šesnaesterca lijepo si je namjestio loptu, na dodavanje Urate i pogodio lijevi gornji kut gola Šibenika

49' Malo opreznije se igra početkom drugog poluvremena

48' Kolarić žuti karton

46' Dvostruka izmjena u Varaždinu Peco izlazi Jelinić ulazi, Lusavec izlazi ulazi Stanić

41' Elezi žuti karton

38' Matić glavom pucao glavom ali Zelenika ponovo odlično brani

37' Nova prilika za Šibenik, ali sve završava samo kornerom

36' Ćurić žuti karton

34' Delić iz peterca puca ali Zelenika ponovo odlično brani

29' GOOOOL 1:1 Izjednačio Šego se također najbolje snašao u jednoj gužvi u šesnaestercu gostiju

28' Korner za Varaždin koji je nastavio s napadima

24' GOL Čop 0:1, iz velike gužve u petercu Varaždina nakon kornera Čop se najbolje snašao i pogađa za vodstvo gostiju.

23' Novi napad Šibenika koji je završio samo s kornerom

22' Šego u dobroj prilici ali puca pokraj gola

20' Igrači Šibenika dobro pokrivaju varaždinske igrače, koji teško organiziraju napad

17' Novaprilika za Šibenik Čop nije bio precizan. Nakon nabačene lopte iz auta Šibenik se našao u novoj prilici.

14' Opasan napad Šibenika ali gostujući napadači pucaju preko gola

12' Korer za Šibenik

11' Delić u stopostotnoj prilici ali Zelenika obranio udarac unutar šesnaesterca

10' Pellumbi žuti kraton zbog prekršaja na sredini terena

9' Sada malo

8' Korner za Varaždin ali je lopte preletjela sve u šesnaestercu

7' Šibenik malo aktivniji na terenu

6' Šibenčani tražili jedanaesterac nakon jednog napada

1' U prvom protunapadu Šibenika Čop radi prekršaj za žuti karton

Varaždin - Šibenik

Varaždinski gradski nogometni stadion

Gledatelja: 2.632

Suci: Fran Jović, sudac (Zagreb), Hrvoje Radić,1. pomoćni (Split), Luka Pušić. 2. pomoćni (Zagreb)

Ivan Bračko, delegat (Koprivnica), Dalibor Conjar, kontrolor (Osijek), Marino Majstorović, 4. sudac

Ivan Bebek, VAR (Rijeka), Jerko Crnčić AVAR (Vrbovec)

Varaždin: Zelenika, Pellumbi, Brodić, Teklić, Šego, Lusavec, Peco, Kolarić, Ba, Elezi, Urata; trener Mario KOvačević.

Šibenik: Rogić, Mesa, matić, Perić, Salomon, Ćurić, Mina, Dalić, Arai, Martić B., Čop; trener Damir Čanadi.