NK VARAŽDIN - NK LOKOMOTIVA

Foto - Varaždin po hladnom vremenu remizirao s Lokomotivom

Objavljeno: 22.01.2023. 17:13

Zadnja izmjena: 22.01.2023. 20:01

U 18. kolu SuperSport HNL-a NK Varaždin i NK Lokomotiva, po hladnom vremenu na Gradskom nogometnom stadionu u Varaždinu, odigrali su 0:0.

Prvi dio susreta prošao je bez golova s na kraju izjednačenom igrom i sličnim brojem prilika. Treba naglasiti da su uvjeti za igru bili vrlo dobri, travnjak je bio očišćen i sustav grijanja izgleda da je također napravio svoje. Na terenu najprije je Lokomotiva napravila pritisak. U prvih desetak minuta gosti su u Varaždinu imali tri prilike, ali bez završetka. Najbliže pogotku gosti su bili u 8. minuti kada Jelenić glavom izbacuje loptu ispred prazne varaždinske mreže. Varaždinci su se tek kasnije oslobodili pritiska, prvi udarac prema golu Lokomotive uputi je Kolarić u 10. minuti. Treba izdvojiti i priliku Brodića u 36. minuti ali se golman Lokomotive Čavlina dobro snašao. Varaždinci izvode prvi korner tek u 36. minuti te održao ravnotežu do kraja poluvremena.

Drugi dio susreta lokomotiva aktivnija i više napada i više ima loptu u svom posjedu. Međutim, prvu opasniju priliku ima Varaždin u 50. minuti nakon kornera kada Puclin puca, a golman Lokomotive brani uz poteškoće. Slijedi nekoliko poluprilika lokomotive, ali bez kvalitetne završnice. U 80. minuti puca Teklić iz daljine ali lopta odlazi pokraj gola. Na kraju u trećoj minuti sučeve nadoknade najveća prilika za Varaždin. Domjanić s nekoliko metara puca glavom u stativu i lopta se odbija do golmana Lokomotive.

Tijek susreta:

90' Domjanić glavom ali u stativu i u ruke golmana Lokomotive.

90' Igra se još tri minute sučeve nadoknade vremena

85' Varaždin pronašao snage i prijeti

80' Nakon dobrog napada Varaždina, lopta je došla do Teklića koji puca jako ali pokra gola.

74' Prilika za Lokomotivu - Bubanja puca nakon kornera i vratnica varaždinskog gola

71' Dvostruka izmjena u Varaždinu Pilj i Domjanić ulaze a Elezi i Brodić.

68' Ponovo pritišće Lokomotiva, nakoliko poluprilika ali bez veće opasnosti po gol Varaždina

65' Nova izmjena u Lokomotivi Stojković izlazi Tuci ulazi

62' Izmjena u Lokomotivi Pivarić izlazi Ibrahim ulazi

60' Nakon pritiska Lokomotive, dva dobra napada Varaždina

57' Prva izmjena u Varaždinu Banovec izlazi Herrera ulazi

50' Korner za Varaždin, Puclin puca nakon odbijene lopte iz šestnaesterca ali golman Lokomotive jedva brani

48' Bubnjara, Lokomotiva žuti karton

47' Lokomotva ponovo vrši pritisak i napada na varaždinskoj polovici

46' Izmjena u Lokomotivi Miličević izlazi Tomečak ulazi

45' Korner za Varaždin lopta je preletila peterac a golman Lokomotive izbacuje lopte, mađutim sudac sudi kraj prvog dijela

42' Goričan u prilici za Lokomotivu ali samo korner

39' Prvi korner za Varaždin, ali bez opasnosti za gol Lokomotive

36' Prilika za Brodića ali se golman gostiju dobro snašao i obranio

31' Pellumbi žuti karton

22' Varaždin se uspješno obranio i nakon četvrtog kornera za Lokomotivu

19' Nakon što je u početku poluvremena Lokomotiva imala malo veću inicijativu i posjed lopte, sada je Varaždin uspostavio ravnotežu na terenu

16' Žuti karton za Miličevića i slobodan udarac za Varaždin s dvadesetak metara s desne strane. Teklić pucao ali pokraj gola

11' Prilika za Lokomotivu ali stativa spašava Varaždin

10' Prilika za Varaždin nakon nekoliko dodavanja oko kaznenog prostora Lokomotive Kolarić puca ali mu je udarac blokiraju obrambeni igrači gostiju

8' Jelenić spašava prazan varadinski gol nakon nove opasne akcije Lokomotive

5' Prilika za lokomotivu ali Radošević izbacuje u korner

2' Prva akcija pripala je Lokomotivi, ali bez opasnost za gol Varaždina

Varaždin - Lokomotiva

Gradski nogometni stadion Varaždin

Gledatelja: 785

Suci: Dario Bel (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo), Ivan Janić (Ilok)

Ivan Matić 4.sudac (Osijek), Igor Pajač VAR (Sv. Ivan Zelina), Vedran Đurak AVAR (Sv. Ivan Zelina)

Varaždin: Radošević, Pellumbi, Stanić, Puclin, Brodić, Teklić, Šego, Banovec, Kolarić, Elezi, Jelenić; trener Mario Kovačević.

Lokomotiva: Čavlina, Kulenović, Marić, de Haas, Miličević, Pivarić, Kalaica, Goričan, Stojković, Cipetić, Bubanja; trener Silvija Čabraja.