NK VARAŽDIN - HNK RIJEKA

Rijeka preokrenula rezultat u Varaždinu, drama za ostanak se nastavlja

Objavljeno: 16.05.2021. 15:16

Zadnja izmjena: 16.05.2021. 18:29

Predzadnje kolo HT Prve lige donijelo je poraz Varaždina nakon preokreta Rijeke. Nakon dobre igre Varaždina u prvom poluvremenu i vodstva od 1:0, Rijeka u drugom dijelu postiže tri gola i na kraju slave rezutaom 2:3. Varaždin tako ostaje na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice uoči posljednjeg kola.

Varaždin je opravdao najave utakmice, u susret su ušli organizirano i napadački. Rijeka nije imala odgovor na agresivnu igru Varaždina, posebno u prvoj polovici prvog dijela. Nakon pola sata igre Rijeka se stabilizira te počinje i ona organizirati svoju igru prema varaždinskom golu ali bez većih prilika i prijetnji. Nakon jedne akcije Rijeke u 36. minuti, Obregon nakon kontranapada sam dolazi do ruba šesnaesterca Rijeke i preciznim udarcem pronalazi lijevi donji kut Nevistićeva gola. Do kraja poluvremena Varaždin i dalje drži isti nivo igre, o čemu govoti i statistika da Rijeka nije uputila niti jedan udarac prema varaždinskom golu, a da su prvi korner izveli u 45. minuti susreta.

Rijeka u drugo poluvrijeme ulazi puno agresivnije i polagano preokreće igru na svoju stranu. Podizanje nivoa igre gostiju rezultira izjednačenjem u 62. minuti golom Menala. Zatim, pet minuta kasnije Rijeka već vodi 1:2 Capan iz gužve poslije još jednog kornera postižu gol za preokret i vodstvo. U 79. minuti Rijeka podiže vodstvo na 1:3 golom Drmića. U 84. minuti Novoselec postiže gol glavom na asistenciju Postonjskog i vraća nadu Varaždinu.

Tijek susreta:

84' GOOOL 2:3 Novoselec na ubačaj Postonjskog smanjuje vodstvo Rijeke

79' GOL 1:3 Drmić povećao vodstvo Rijeke

67' GOL 1:2 Capan opet Varaždin prima gol iz kornera

62' GOL 1:1 Menalo, Rijeka izjednačava iz kornera

59' Prilika za Rijeku, ali od svega korner

55' Rijeka sada malo više napada

47' Kontranapad Varaždina a Elezi puca preko gola

46' Rijeka u drugo poluvrijeme ulazi s dvije izmjene, Tomečak i Velkovski izašni a umjesto njih ušli Liber i Murić

45' Prvi korner za Rijeku ali Novoselec izbacuje loptu glavom u aut

40' Varaždin i dalje igra napadački i pritišće zadnju liniju Rijeke

34' GOOOOL 1:0 Obregon iz kontranapada vara Nevistića i Varaždin vodi.

30' Malo popustili napadi Varaždina, a počeo je puhati jak vjetar koji ometa protok lopte na terenu

26' Elezi pucao nakon kontrenapada ali preko gola

19' Žuti karton za Obregona zbog simulacije jedanaesterca

17' Herrera pucao glavom nakon slobodnog udarca ali izravno u ruke Nevistića

15' Velika prilika za Varaždin, Vuk i Elezi pokušali uputiti udarac prema golu Rijeke iz šesnaesterca, ali su svi udarci bili blokirani

8' Peco dobro ubacio, Vuk pucao gčavom

6' Obregon i Herrera rade dosta problema gostujućoj obrani

4' Varaždin je agresivnije i bolje otvorio susret, imaju više loptu i napadaju

Varaždin - Rijeka 2:3 (1:0)

Varaždin: Horkaš, Senić, Novoselec, Pellumbi, Peco, Elezi, Postonjski, Đurasek, Vuk, Obregon, Herrera; trener Zoran Kastel.

Rijeka: Nevistić, Capan, Escoval, Velkovski, Tomečak, Pavičić, Lončar, Vukčević, Andrijašević, Menalo, Drmić; trener