Varaždinci poraženi u drugom dijelu kod Međimurja, Podravina u golijadi od Slavonije

Objavljeno: 23.04.2016. 18:46

Zadnja izmjena: 23.04.2016. 18:49

Odigrani su susreti 24. kola 3.HNL Istok, a ni Varaždin ni Podravina nisu uspjeli stići do bodova.

Varaždinci su izgubili u susjedskom derbiju protiv Međimurja rezultatom 3:0, a sve je odlučeno u drugom dijelu.

Prvi dio završio je bez pogodaka, Međimurce je u vodstvo doveo Pono Pintarić u 57., isti igrač zabio je 13 minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Nikola Šafarić golom iz kaznenog udarca u 88. minuti.

Do poraza je stigla i Podravina koja je kod kuće s 4:3 poražena od Slavonije. Poveli su Ludbrežani golom Nikole Fajta u 22. minuti, a na povisio je Moris Kuhta šest minuta kasnije. Gosti su u nastavku preokrenuli rezultat. U 36. smanjio je Petar Tomić, u 55. izjednačio je Goran Jurić, dok je Mile Pavelić u 71.  goste doveo u vodstvo. Ipak šest minuta kasnije Goran Malec izjednačio je na 3:3, no pobjedu gostima donio je Valentino Podobnik u 84. minuti.

U sljedećem kolu varaždinski nogometaši ugošćuju Slaviju, dok Ludbrežani odlaze na noge Vukovaru 1991.