OK Varaždin Volley

Varaždinski odbojkaši i odbojkašice doživjeli poraze u ligašim susretima

Objavljeno: 21.02.2016. 09:12

I odbojkaši Varaždin Volleya u Skupini 3 Prve A lige odbojkaša i njihove klupske kolegice Prvo-B-ligaškom društvu doživjeli su očekivane poraze u subotnjim prvenstvenim utakmicama.

MOK Rijeka je u maloj dvorani Arene uz Dravu slavila protiv Varaždinaca za samo 65 minuta igre s glatkih 3:0, po setovima 25:10, 25:17, 25:18, a identičnim je rezultatom druga ekipa zagrebačke Mladosti na svojem terenu u Zagrebu pobijedila varaždinske odbojkašice, uz tek nešto veći otpor Varaždinki u smislu osvojenih poena; bilo je 25:21, 25:18, 25:15.

Iako je Varaždin osvojio prvi poen u meču, Riječani su u idućem preuzeli servis, a onda je na servis Danijela Jurišića Rijeka otišla na visokih 1:7. Time-out Josipa Kleina nije pomogao, uskoro je već bilo 3:16, do kraja seta Varaždinci su jedva dosegli dvoznamenkasti broj poena – 10:25 za svega 16 minuta.

I u drugom setu visoka prednost gostiju „na brzaka“ (3:9), međutim tu su se probudili i Varaždinci, smanjili na 8:9, izjednačiti međutim nisu uspjeli. Uskoro novi bijeg Riječana (10:14) pa onda nova servis serije Ivana Đorđevića (s 13:16 na 13:20) i to je bilo to, do kraja poen za poen za 17:25.

Nada da bi Varaždin Volley mogao bar do seta pojavila se u trećem. Odlično otvaranje domaćih odbojkaša (5:1) natjeralo je Velimira Liverića, stratega Riječana, na minutu odmora, no Varaždinci su i dalje održavali finu prednost (imali 7:2, 9:5, 10:6). Međutim, tu se onda na servisu ukazao novi riječki majstor, Filip Hrabrov, nakon čijih su servisa gosti iz Rijeke serijom 6:0 preokrenuli na 10:12. Klein je pozvao minutu odmora, Varaždinci uspjeli s dva poena Jošića i jednim Rogine opet preokrenuti (13:12), ali onda su Riječani izjednačili, a na servis došao „onaj“ iz prvog seta, Jurišić. I na semaforu je ubrzo pisalo 13:15. Svoju je malu servis seriju nakon nove dvije izmjene dodao Karlo Čule (s 14:15 na 14:18), onda i Luka Osojnak (s 15:18 na 15:22) i prilika da Varaždinci uzmu barem set otišla je u nepovrat, set je priveden kraju za 22 minute igre rezultatom 18:25.