Zelengaj u Donjem Kućanu iznenadio Mladost Komet, Novi Marof zabio pet komada Gojančanima

Objavljeno: 13.03.2016. 16:52

Zadnja izmjena: 13.03.2016. 17:11

Kompletirano je 17. kola Međužupanijske lige, a veliko iznenađenje napravio je Zelengaj koji je u Donjem Kućanu svladao Mladost Komet.

Nogometaše Zelengaja u vodstvo je doveo Valentino Mlakar u 22. minuti, a na 2:0 povisio je Ivan Martinez 12 minuta kasnije. S pristojnom prednošću nogometaši Đure Kolonića tako otišli su na odmor. Pobjedu Zelengaja potvrdio je Ernest Horvat u 51. minuti.

Laka pobjeda Marofčana

U županijskom derbiju u Novom Marofu istoimeni domaćin uvjerljivo je slavio protiv gojanečke Plitvice 5:0. Novomarofčani su poveli preko Igora Martana u 7. minuti, a isti igrač bio je strijelac u 45. i 62. minuti. Za 4:0 zabio je Mislav Sakač u 81. minuti, a šest minuta kasnije za konačnih 5:0 zabio je Matija Loborec iz kaznenog udarca.

Do pobjede je stigao i Zadrugar u Hrastovskom protiv Slobode iz Slakovca. Nakon prvog dijela mreže se nisu tresle, dok su oba pogotka pala u samo deset minuta. Dario Struški zabio je za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Dario Prlog u 74. minuti.

Porazi Varteksa i Jalžabeta

Još u subotu Varteks je izgubio od Rudara 2:1, dok je istim rezultatom Nedelišće kod kuće pobijedilo Jalžabet.

U sljedećem kolu vodeći Jalžabet ugošćuje momčad Naprijed, šestoplasirani Novi Marof gostuje kod Poleta u Sv. Martinu na Muri, dok osmoplasirani Varteks dočekuje Centrometal.

Rezultati 17. kolo: Nedelišće - Jalžabet 2:1, Centrometal - Međimurec 1:0, Rudar -Varteks 2:1, Zelengaj - Mladost Komet 3:0, Novi Marof - Plitvica 5:0, Pušćine - Polet (SMNM) 1:0, Naprijed - Graničar 2:1, Zadrugar - Sloboda (S) 2:0

Raspored 18. kola: Mladost Komet - Zadrugar, Sloboda (S) - Rudar, Polet (SMNM) - Novi Marof, Varteks - Centrometal, Međimurec - Nedelišće, Jalžabet - Naprijed, Graničar - Pušćine, Plitvica - Zelengaj

Tablica: 1. Jalžabet 38, 2. Rudar 37, 3. Nedelišće 36..., 6. Novi Marof 24..., 8. Varteks 22, 9. Zadrugar 21..., 12. Plitvica 20..., 16. Zelengaj 14