Mališani trčali kao veliki na “baby maratonu“ u Lančić - Knapiću

Piše: J.N./eVz

Objavljeno: 12.06.2015. 12:28

Zadnja izmjena: 22.03.2016. 14:13

Nikad jača i masovnija utrka u Lančić-Knapiću. Pravi festival trčanja za velike i male održan je u nedjelju u organizaciji "Društva za športsku rekreaciju Lančić-Knapić"...

Ukupni pobjednik "6. cross utrke Lančić-Knapić"  u muškoj konkurenciji je Josip Lacković, a ukupna pobjednica u ženskoj konkurenciji bila je Valentina Belović. Vrijeme je bilo vruće, a odaziv trkača bio je fantastičan. Ukupno je sudjelovalo 153 trkača (67 u glavnoj cross utrci i 86 u dječjim utrkama).

Stazu dugu 4,3 kilometara (šumski putevi, makadam, asfalt), po "breg-dol" - valovitom terenu sa 146 metara visinske razlike, najbrže je pretrčao Josip Lacković s novim rekordom staze – 17:15. Drugo vrijeme imao je Igor Goričanec sa samo tri sekunde zaostatka, dok je treći bio Marko Novak. Posebno vrijedi istaknuti da su sva trojica, kao i četvrti – Tihomir Cenko oborila prošlogodišnji Lackovićev rekord (18:06).
Kod žena je uvjerljivo pobijedila Valentina Belović s novim ženskim rekordom staze – 20:08, oborivši stari rekord za čak četiri i pol minute. Druga je bila Danijela Krobot, a treća Alenka Horvat.

U tri ženske i šest muških kategorija prva mjesta su osvojili: Valentina Belović (AK Sloboda – Varaždin), Lea Mrak (Individualka – Varaždin), Danijela Krobot (TK Kotoripski begači), Alen Čretni (USR Lepoglava), Marko Novak (Individualac – Mali Mihaljevec), Igor Goričanec (AK Sloboda – Varaždin), Marijan Huzjak (AK Međimurje – Čakovec), Josip Lacković (AK Sloboda – Varaždin) i Dragan Nedelkovski (AK Međimurje – Čakovec).

Utrka se bodovala i za "Trkački kup Sjeverozapadne Hrvatske". Prije glavnog krosa, u 12 kategorija održane su "4. dječje utrke Lančić-Knapić: Trčanje je radost".  Na relacijama od 20 do 500 metara prva mjesta su osvojili: Karla Kušen (Individualka. - Ivanec), Jana Kolačko (DŠR Lančić - Knapić), Bruna Žukina (Ind. - Ivanec), Jelena Horvat (AK Međimurje), Mihaela Mašić (Ind. - Ivanec), Aleksandar Kruhoberec (DŠR Lančić – Knapić), Leo Habek (DŠR Lančić – Knapić), Fran Brusar ((Ind. - Cvetlin), Nikola Friščić (TK Ivančica – Ivanec), Dario Cvetko (Ind. – Ivanec) i Eduard Vusić (Ind. – Jerovec).

Nagrade najboljima dodijelili su predsjednik Zajednice sportskih udruga grada Ivanca – Josip Šimunek, tajnik Zajednice sportskih udruga grada Ivanca – Boris Gotal i Vinko Harjač – predsjednik DŠR Lančić-Knapić.