Barokovci osvojili čak 42 medalje na Regionalnom prvenstvu u Sisku

Objavljeno: 03.03.2015. 17:13

Plivači Baroka proteklog vikenda nastupili su u Sisku na Regionalnom prvenstvu za sve dobne skupine te osvojili osvojili su 42 odličja, od kojih  8 zlatnih, 12 srebrenih i 22 brončana.

Na natjecanju je sudjelovalo je 12 klubova s ukupno 350 natjecatelja. Na programu je ukupno bilo 18 pojedinačnih, te 4 štafetne discipline, a plasmani su se ostvarivali u svim uzrasnim kategorijama počevši od početnika pa sve do seniora.

Nastupilo je najveći broj članova Baroka do sada, njih čak 37, a osvojili su 42 odličja, od kojih  8 zlatnih, 12 srebrenih i 22 brončana. Pojedinačne medalje osvajalo je 14 predstavnika Baroka u svim uzrasnim kategorijama.

Od svih uzrasnih kategorija, članovi Baroka najbolje su rezultate ostvarili u kategoriji početnika. Najuspješnija predstavnica među početnicama bila je Nika Dobovičnik koja je osvojila čak 5 odličja i to: zlata na 50 delfin, 50 prsno i 50 slobodno, te srebra na 50 leđno i 200 mješovito.

Dva odličja osvojila je i Leona Juriša koja je bila srebrena na 50 delfin i brončana na 200 mješovito plivajući sa godinu starijima.Kod dječaka najviše se istaknuo Erik Hunjek koji je osvojio čak 3 zlatne medalje i to u disciplinama 50 slobodno, 50 leđno i 200 mješovito. Luka Štumberger bio je brončani u utrci 50 leđno. Kombinirana muško-ženska početnička štafeta 4x50 slobodno bila je uvjerljivo najbrža, ali je diskvalificirana zbog jedne krive izmjene.

U kategoriji mlađih kadeta 4 odličja osvojio je Matej Čok. Bio je srebreni na 50 leđno i 100 slobodno, te brončani na 50 i 400 slobodno. Medalju u mlađe kadetskom uzrastu osvojio je i Vid Ilčić koji je bio brončani na 50 prsno.

U kadetskom uzrastu odlične rezultate plivajući sa godinu starijima ostvario je Jakov Igrec koji je osvojio 2 zlata i 1 srebro. Najbrži je bio u utrkama 200 delfin i 400 mješovito, a drugo mjesto zauzeo je u utrci 100 delfin. Od kadeta do medalje je doplivao i Ivan Vitković koji je bio brončani u utrci 200 delfin. Kadetska štafeta 4x200 slobodno u sastavu: Jakov Igrec, Dominik Kelemen, Matej Čok i Ivan Vitković bila je brončana.

U konkurenciji mlađih juniorki najbolje plasmane ostvarila je Martina Štefinec. Plivajući u kategoriji sa godinu starijima, Martina je osvojila 3 odličja: bila je srebrena na 100 prsno i brončana na 50 slobodno i 200 prsno. U istoj kategoriji Lea Ćelić bila je srebrena na 200 prsno, dok je Dora Mihinjač bila brončana na 100 slobodno.

Ženska štafeta 4x100 mješovito u sastavu: Elena Škrapec, Martina Štefinec, Lea Ćelić i Dora Mihinač bila je srebrena u mlađejuniorskoj, te brončana u juniorskoj, mlađe seniorskoj i seniorskoj kategoriji. Štefeta 4x200 slobodno u sastavu: Elena Škrapec, Mirta Vučetić, Lea Ćelić i Dora Mihinač bila je srebrena u mlađejuniorskoj i brončana u juniorskoj konkurenciji, dok je štafeta 4x100 slobodno u sastavu:  Lea Ćelić, Mirta Vučetić, Ida Marić i Elena Škrapec  bila srebrena u mlađe juniorskoj i brončana u juniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji.

Kod mlađih juniora medalju je u kategoriji sa starijima osvojio Luka Cvetko. Bio je brončani na 50 slobodno.

U mlađe seniorskoj i seniorskoj kategoriji Stela Grobotek bila je brončana na 200 slobodno. Seniorska štafeta 4x100 slobodno u sastavu: Stela Grobotek, Maja Berkopić, Martina Štefinec i Dora Mihinjač bila je brončana.

U seniorskoj konkurenciji Mario Vlahinja osvojio je 3 odličja. Bio je srebreni na 200 slobodno, te brončani na 100 delfin i 1500 slobodno.

Na ovom natjecanju mlađa juniorka Elena Škrapec ostvarila je svoje prve norme za nastup na PH u disciplinama 100 i 200 leđno. Svakako treba izdvojiti i izvrstan nastup Karla Rajkovića koji je u utrci 100 slobodno otplivao rezultat kojim se ozbiljno kandidirao za nastup na Svjetskom prvenstvu za osobe s invaliditetom.

Sada je poznata i konačna brojka od 10 članova Baroka koji su uspjeli ostvariti norme za nastup na Prvenstvu Hrvatske koje će se održati u Rijeci od 19. do 22. ožujka

Sljedeći nastup plivače Baroka očekuje u subotu i nedjelju 14. i 15 ožujka  na mitingu za mlađe dobne skupine „Sv.Patrik“ koji se održava u Zagrebu.