Lepoglava: 7. Memorijalna utrka Josip Putar

Objavljeno: 22.09.2011. 09:02

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Udruga za sportsku rekreaciju Sport za sve Lepoglava i Zajednica športskih udruga grada Lepoglave u suradnji sa TK Marathonom 95 iz Varaždina organizirali su 7. Memorijalnu utrku Josip Putar na stazi dužine 12 kilometara, koja se tr?ala na relaciji Lepoglava-Kamenica-Žarovnica-Lepoglava, a u spomen na legendu lepoglavskog sporta Josipa Putara.

Na utrci je sudjelovalo 50 trka?a, koji su odali po?ast Joži Putaru zahvaljuju?i kome je Lepoglava prepoznatljiva po svim oblicima rekreativnog bavljenja sportom. Utrka je poprimila me?unarodni karakter s obzirom da su trka?i bili ne samo iz Varaždinske, Me?imurske, Krapinske, Osje?ko baranjske županije te Grada Zagreba, ve? i iz raznih krajeva Slovenije.

Prvi je u cilj utr?ao Krešimir Balaško, ?lan AK Veteran Zagreb, s vremenom od 45 min i 28sek, drugo mjesto zauzeo je Josip Lackovi?, ?lan MK Hrvatski Sokol Osijek s vremenom 46 min i 13 sek, a tre?e mjesto osvojio je Ivan ?orba, ?lan TK Marathon '95 Varaždin s vremenom 46 min i 54 sek.

Me?u trka?icama pobjedu je odnijela Lidija Boti?, ?lanica AK Gojanec s vremenom 57 min i 59 sek, drugo mjesto zauzela je Iris Rožmari?, ?lanica TK Marathon '95 Varaždin s vremenom 59 min i 25 sek, dok je tre?e mjesto pripalo Majdi Horvat, trka?ici iz AK Veteran Zagreb s vremenom  1h 01 min i 17 sek.

Svi trka?i primili su spomen diplome, spomen majice i prigodne suvenire s logom utrke, dok su u tomboli osvojili vrijedne nagrade sponzora. Kao i proteklih godina, operna diva Ivanka Boljkovac podijelila je medalje i zabavljala ih tijekom zajedni?kog druženja.

izvor: lepoglava.net