Veretani NK Sračinec osvojili međunarodni turnir u Češkoj

Objavljeno: 28.06.2011. 15:37

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Veterani NK Sra?inec osvojili su me?unarodni veteranski turnir u ?eškim Pardubicama.

Veterani nogometnog kluba Sra?inec prošlog su vikenda sudjelovali na me?unarodnom turniru u ?eškoj, u gradu Pardubice gdje se obilježavalo 100 godina igranja nogometa.

Na turniru su sudjelovali klubovi iz Slovenije, ?eške, Slova?ke i Hrvatske. Srakarski veterani dostojno su predstavljali Hrvatsku te osvojili prvo mjesto na Radost CUPu 2011.

Utakmice su igrane na terenima Horni Jeleni, eminentnog slavljenika 100-godišnjice igranja nogometa. U skupini su svladani predstavnici ?eške, NK Ostretin s 4:1 i predstavnici Slovenije NK Škofja Loka s 3:0 - na toj utakmici sva tri pogotka postigao je kapetan NK Sra?inec, Šmic Stjepan – ?ep.

Navedenim pobjedama osvojeno je prvo mjesto u skupini, a time i plasman u finale turnira, u kojem su Srakari igrali protiv doma?ina turnira i predstavnika ?eške, NK Horni Jeleni. Svladali su ih nakon boljeg izvo?enja jedanaesteraca rezultatom 4:1.

U svojim redovima Srakari su imali i najboljeg igra?a turnira Elvisa Plantaka i najboljeg golmana turnira Kavur Davora.

Na turniru je ostavljan dobar dojam pa su veteranima Sra?inca uslijedili pozivi za sudjelovanje na turnirima u Slova?koj i Sloveniji. Uz dobar nogometni dojam, Srakari su ostale sudionike natjecanja iznenadili i kao zabavna družina koja je neumorno pjevala pjesme iz svih tih država te održavala dobru atmosferu u kampu.

U realizaciji sudjelovanja na spomenutom turniru veterane NK Sra?inca potpomognula je i Op?ina Sra?inec.