A-2 sjever: Vindija, Ivančica i Grafičar poraženi

Objavljeno: 08.02.2012. 12:18

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Odigrano je šesnaesto kolo košarkaške A-2 lige sjever, a svo troje predstavnika Varaždinske županije bilo je neuspješno. Vindija je poražena na gostovanju u Čakovcu od istoimenog domaćina, Ivančica je izgubila od vodećeg Međimurja, dok je Grafičar poražen od Rudar Cimera...

Vindija, nakon ovog kola trećeplasirana momčad lige poražena je na gostovanju u Čakovcu od istoimenog domaćina 67-52.

Prva četvrtina susreta bila je izjednačena da bi se u drugoj Čakovčani odlijepili i na odmor otišli s plus 14. U trećoj četvrtini domaća ekipa održala je stečenu prednost, povećavši je u posljednjoj četvrtini na plus 15.

Najefikasniji u redovima Vindije bio je Željko Novak s 20 ubačenih koševa, dok se kod Čakovca istaknuo Prprović s 26 koševa.

Ivančica na domaćem terenu nije izdržala nalet vodeće momčadi lige, Međimurja. Gosti su slavili rezultatom 96-67.

U prvoj četvrtini Međimurje se uspjelo odvojiti na plus devet da bi do odmora svoju prednost povećali na još pola koša. U drugom dijelu Međimurci su dominirali i svoju prednost do kraja utakmice uspjeli povećati na plus 19.

Najraspoloženiji igrač u redovima Ivančice bio je Morović s 18 koševa, dok se kod gostiju istaknuo Fodor koji je ubacio 22 koša.

Posljednja momčad lige, ludbreški Grafičar ni u 16. kolu nije stigao do pobjede. Domaća ekipa Rudar Cimpera svladala je Ludbrežane 63-51.

Domaća ekipa nakon prve četvrtine imala je prednost od plus šest da bi do odmora svoju prednost povećali na devet koševa. U drugom dijelu Rudar Cimper je održavao prednost, povećavši je do kraja susreta na plus 12.

Najsvjetlija točka u redovima Grafičara bio je kapetan Luka Siladić, dok je se kod domaćina najviše pogodaka postigao Srnec, 15.

U sljedećem kolu Vindija odlazi u goste Radniku, Ivančica Petru Zrinskom, dok Ivančici dolazi Koprivnica.

Rezultati A-2 sjever: Čakovec- Vindija 67-52, Ivančica-Međimurje 96-67, Rudar Cimper-Grafičar 63-51, Podravac-Radnik 83-55, Bjelovar-Mladost 72-86, Koprivnica-Petar Zrinski 72-105

Tablica A-2 sjever: 1. Međimurje 32, 2. Podravac 27, 3. Vindija 27, ... 9. Ivančica 23..., 11. Koprivnica 18, 12. Grafičar 16