Članovi AK Varaždin nastupili na tri različita natjecanja

Objavljeno: 21.06.2019. 12:53

Zadnja izmjena: 21.06.2019. 12:53

Članovi Atletskog kluba Varaždin bili su aktivni proteklih nekoliko dana.

U Fužinama je održan tradicionalni Fužinarski polumaraton - Tri jezera. Nastupiti se moglo u utrci građana na 7 km te u glavnoj utrci na 21 km. Ukupno je nastupilo više od 350 natjecatelja, a od tog 185 u polumaratonu. Po običaju kad su u pitanju novčane nagrade pobjedu odnose Mađari i mađarski Kenijci, a ovaj put je pobijedio László Gregor u vremenu 1:11:54. Za nastup na ovom ne baš laganom polumaratonu odlučio se Goran Marković iz AK Varaždin koji je u ovoj jakoj konkurenciji osvojio odlično 13. mjesto istrčavši 21 km u vremenu 1:29:29.

Vladek Slunjski iz AK Varaždin nastupio je na Rijeka trail-u. Isto kao i kod većine trailova, nastupiti se moglo na više različitih dionica i to na: Studena - 37km, Grobnik - 27km, Veli Vrh - 14km. Naš Vladek odlučio se za utrku na 14 km istrčavši ju u vremenu 1:20:53, a osvojio je odlično 5. mjesto u generalnom plasmanu dok je u svojoj kategoriji bio drugi.

U Zagrebu je održana neobična i sve popularnija utrka pod nazivom MedvedRUN 2019. Utrka je to koja se trči strogim centrom kroz tunel pod Gričom i zaista je po mnogočemu posebna. I na ovoj utrci nastupiti se moglo na dvije različite dionice (5 km i 10 km). U vrlo zanimljivoj i interesantnoj utrci na kojoj su glavne nagrade “pretočene” u pivo - ovisno o težini trkača, nastupili su i trkači iz AK Varaždin. U utrci na 10 km pobijedio je Danijel Peček - AK Dubrovnik u vremenu 39:06 ispred  Matije Zadravca iz AK Varaždin na odličnom 2. mjestu (40:03) i Simona Maleka Kuzmiča također iz AK Varaždin na 3. mjestu (40:42).