PLIVAČKI KLUB VARAŽDIN

Dvije medalje na Prvenstvu Hrvatske u plivanju za PK Varaždin

Objavljeno: 03.08.2019. 17:14

Zadnja izmjena: 03.08.2019. 17:18

Na Prvenstvu Hrvatske u plivanju za dobne skupine, Plivački klub Varaždin nastupio je s dva plivača i osvojio dvije državne medalje.

U konkurenciji 310 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba, Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak ostvarili su odlične rezultate.
Karlo Hajdinjak je u konkurenciji juniora na 50 m prsno, s rezultatom 31,29, što je ujedno bio i njegov osobni rekord, izborio A finale. Taj je rezultat ponovno popravio u finalu te je sa isplivanim rezultatom 31,00 osvojio srebrnu medalju. U disciplini 200 m prsno Karlo je izborio B finale i na kraju zauzeo 13.mjesto među juniorima.
Anamaria Cmrečak je u konkurenciji mlađih juniorki, u kvalifikacijama na 200 m prsno izborila A finale i na kraju osvojila brončanu medalju. Osim toga, izborila je i B finale u disciplini 100 m prsno, gdje je sa isplivanim osobnim rekordom 1.21,30 zauzela 10.mjesto među mlađim juniorkama.