Emil Milihram prvi u Česky Krumlovu u Češkoj

Objavljeno: 10.10.2011. 11:03

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Varaždinski kanuist Emil Milihram ostvario je još jedan uspjeh. Na 9. Međunarodnom kajak kanu maratonu u mjestu Češky Krumlov pomeo je konkurenciju i osvojio prvo mjesto.

Natjecanje je održano po hladnom i kišovitom vremenu na stazi dužine 36 kilometara sa startom na rijeci Vltavi kod mjesta Vyšší Brod i ciljem u mjestu Češky Krumlov, a nastupilo je 426 posada iz 16 zemalja.

U konkurenciji kanu jednosjeda hrvatski natjecatelji su kao i prošle godine zauzeli prva tri mjesta. Na pobjedničko postolje se po četvrti put plasirao Emil Milihram iz varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks, a iza njega su ciljem prošli njegovi reprezentativni kolege Tomislav Lepan i Igor Gojić iz zagrebačkog Kanu kluba Končar.

Solidne rezultate ostvarili su i juniori i juniorke varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks.

Na pobjedničko postolje uvrstio se Matej Herkov osvajanjem drugog mjesta u kajaku jednosjedu kod juniora.

U istoj konkurenciji na šesto mjesto se plasirao David Rožmarić dok su Antonio Hiržin i Damian Kukec zauzeli deseto i jedanaesto mjesto.

U kajaku jednosjedu kod  juniorki Mia Fadiga se plasirala na šesto mjesto.

Natjecanja  se nastavljaju već idućeg vikenda kada će biti održan maraton na rijeci Adige u Veroni.