PLIVAČKI KLUB BAROK

Leona Juriša dvostruka državna kadetska prvakinja u plivanju

Objavljeno: 11.02.2020. 13:36

Zadnja izmjena: 11.02.2020. 13:41

Po prvi put na Korčuli je, povodom 90. godina Korčulanskog plivačkog kluba, održano Prvenstvo Hrvatske za kadete. Plivači i plivačice PK Baroka, drugu godinu zaredom, ostvarili su pravi podvig i osvojili nevjerojatnih šest medalja, te u ekipnom plasmanu zauzeli 4. mjesto, u konkurenciji od 32 kluba.

Za fantastičan ekipni plasman zaslužni su: Leona Juriša, Anja Mirilović, Maša Manojlović, Sara Marković, Ivona Jurković, Ana Pitner, Rina Rogina, Teodora Liber Kos, Filip Kukec i Mihael Kolarek. Nastupili su samo plivači i plivačice koji su ostvarili zadane kvalifikacijske norme.

Niz medalja ostvarila je najuspješnija kadetkinja Leona Juriša koja je osvojila dvije zlatne medalje i tako postala državna prvakinja na 100 i 200 m leđno, te dvije brončane medalje na 400 i 800 m slobodno.

Izvrstan je bio i Mihael Kolarek koji je osvojio brončanu medalju na 200 m leptir.

Ženska štafeta, koja je po prvi put u povijesti varaždinskog plivanja osvojila brončanu medalju na državnom prvenstvu na 4×100 slobodno u sastavu: Maša Manojlović, Sara Marković, Anja Mirilović i Leona Juriša.