ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Matija Zadravec 33. na 24. Ljubljanskom maratonu u konkurenciji 1.600 natjecatelja

Objavljeno: 29.10.2019. 07:57

Zadnja izmjena: 29.10.2019. 07:57

U Ljubljani je održan poznati 24. Ljubljanski maraton. Ovo je jedan od maratona koji spadaju u sam svjetski vrh, što potvrđuje i broj natjecatelja, odlična organizacija, a i mnoštvo gledatelja uz samu stazu. Osim u maratonu (42,2 km), nastupiti se moglo u polumaratonu (21,1 km) i u utrci na 10 km. Ovaj svjetski nivo potvrđuju i rezultati pobjednika.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Gezahegn Woldaregay Kelkile (ETH) s 2:07:29 dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila Chepkirui Kitur Bornes (KEN) u vremenu 2:21:26. Inače u maratonu je ukupno nastupilo oko 1600 maratonaca i maratonki, na 21 km oko 5700 dok je utrku na 10 km završilo oko 5000 natjecatelja.

Među mnoštvom natjecatelja okušali su se i maratonci i maratonke AK Varaždin, a svi su uspješno završili utrku. Neki su istrčali svoje prve maratone i polumaratone te im iz kluba na tome posebno čestitaju.

Najbolji od naših bio je Matija Zadravec koji je opet ponovio vrlo dobru utrku i završio maraton na 33. mjestu s istrčanih 2:51:47.