PLIVAČKI KLUB BAROK

Mladi natjecatelji PK Barok vrlo uspješni na Memorijalu Anto Dragić

Objavljeno: 23.12.2019. 14:44

Zadnja izmjena: 23.12.2019. 14:48

U Čakovcu je održan 4. po redu Memorijal Anto Dragić. Natjecanje je okupilo 281 plivača i plivačicu iz 16 plivačkih klubova iz Hrvatske i Slovenije, a među njima i 33 natjecatelja PK Barok iz Varaždina.

Mladi natjecatelji PK Barok ponovo su ostvarili zapažene rezultate. U kategoriji A, Luka Štumberger osvojio je zlatne medalje na 100 i 200 m slobodno, te srebrnu medalju na 200 m leđno. Niko Balenta je bio srebrni na 200 m slobodno, te brončani na 200 m prsno i 50 m leptir. Luka Kokotec uzeo je srebro na 100 m leđno, a Ivan Turkalj broncu na 50 m prsno.
U istoj kategoriji, kod djevojčica, Anamarija Zavrtnik je u disciplinama 100 m leptir i 200 m slobodno osvojila zlatne medalje, a na 50 m prsno bila je srebrna. Nika Dobovičnik okitila se srebrnim medaljama na 100 m leđno, 100 m slobodno i 200 m slobodno, a na 200 m leđno broncom. Srebrne medalje na 100 m leptir i 100 m prsno, te brončanu medalju na 50 m leđno osvojila je Hana Ivanković.

U kategoriji B, Filip Kukec okitio se zlatom u disciplini 200 m slobodno, te srebrom u disciplini 100 m slobodno. Mihael Kolarek bio je srebrni na 200 m slobodno i brončani na 100 m leptir.
U istoj kategoriji, kod djevojčica, Sara Marković osvojila je zlatne medalje na 50 m prsno, 50 m leptir i 100 m leptir i srebrnu na 100 m slobodno. Tri zlatne medalje osvojila je i Leona Juriša, i to u disciplinama 50 m slobodno, 50 m leđno i 100 m leđno, a broncom se okitila na 50 m prsno. Anja Mirilović bila je dva puta srebrna i to na 100 m leptir i 200 m slobodno, te brončana na 200 m leđno. Do bronce na 200 m slobodno doplivala je i Maša Manojlović.

U kategoriji C, Teodora Liber Kos postala je vlasnik zlatnih medalja u disciplinama 50 m slobodno, 50 m leptir i 100 m slobodno, te brončane medalje na 50 m leđno. Do svoje prve medalje doplivala je mlada Nera Cilar. Nera je osvojila brončanu medalju u disciplini 100 m leđno.

Štafeta PK Barok u sastavu: Niko Balenta, Hana Ivanković, Anamarija Zavrtnik i Luka Štumberger osvojila je  2. mjesto u utrci 4×50 m mješovito mix.