PLIVAČKI KLUB BAROK

Mladi plivači PK Barok na Regionalnom PH u Sisku osvojili 26 medalja

Objavljeno: 28.01.2020. 07:55

Zadnja izmjena: 28.01.2020. 07:58

Članovi PK Baroka nastupili su na Regionalnom prvenstvu Hrvatske – Regije 4, u Sisku. Natjecanje namijenjeno kadetima, mlađim kadetima i početnicima, okupilo je oko 290 plivača i plivačica iz 13 plivačkih klubova.
Među njima je bilo 26 natjecatelja PK Barok koji su i ovoga puta ostvarili zapaženi uspjeh.
Osvojeno je ukupno 26 medalja; od toga 13 zlatnih, 6 srebrnih i 7 brončanih.

U kategoriji kadetkinja najuspješnije su bile:

• Leona Juriša s osvojenom zlatnom medaljom na 200 m leđno, srebrnom na 200 m leptir i broncom na 100 m prsno;
  • Sara Marković s osvojena tri zlata u disciplinama 400 m slobodno, 800 m slobodno i 200 m leptir, te srebrom na 200 m mješovito i
  • Anja Mirilović s osvojene dvije brončane medalje- na 100 m slobodno i 200 m leptir.

U kategoriji kadeta najviše se istaknuli:

• Filip Kukec s tri osvojene srebrne medalje: na 200 m leptir, 400 i 800 m slobodno, te brončanom medaljom na 200 m mješovito i
  • Mihael Kolarek sa broncom na 800 m slobodno.

U kategoriji mlađih kadetkinja najuspjepnija je bila:

• Teodora Liber Kos. U 4 isplivane discipline, Teodora je osvojila četiri zlatne medalje: na 50, 100, 400 m slobodno i 100 m prsno.

Kod početnika, najuspješniji je bio:

• Lovro Čalopa s osvojenim zlatom na 100 m prsno, te broncom na 100 m mješovito. Trebamo naglasiti da je Lovro osvojio i srebrnu medalju na 100 m prsno u ml. kadetskoj kategoriji.

Odlični su bili i predstavnici PK Barok u štafetnim utrkama:

• Kadetkinje u sastavu: Maša Manojlović, Leona Juriša, Sara Marković i Anja Mirilović osvojile su prvo mjesto u utrci 4×100 slobodno. Kadeti Mihael Kolarek, David Vizjak, Dorian Skupnjak i Filip Kukec također su bili zlatni u istoj disciplini.  Na pobjedničko postolje popeli su se i plivači štafete 4×100 mješovito mix: Leona Juriša, Sara Marković, Mihael Kolarek i Filip Kukec.
  • Kod mlađih kadeta, štafeta u sastavu: Fran Hutinski, Roko Škrapec, Leo Novak i Filip Habek osvojila je prvo mjesto u utrci 4×100 slobodno, a kod djevojaka -Teodora Liber Kos, Jana Marta Horvatić, Nera Cilar i Damjana Pilinger zauzele su treće mjesto u istoj utrci.