GRADSKI RUKOMETNI KLUB VARAŽDIN1930

Nakon pobjede nad Rudarom u gostima u GRK Varaždin 1930 vide pozitivan rasplet Lige za ostanak

Objavljeno: 12.05.2019. 21:29

Zadnja izmjena: 12.05.2019. 21:33

GRK Varaždin 1930 večeras je u Ligi za ostanak pobijedio posljednjeplasiranu ekipu Rudara i tako osvojio vrlo važne bodove za ostanak u Premijer ligi.

Rukometašima Rudara bodovi iz ove utakmice ne bi pomogli za pomak na prvenstvenoj ljestvici ali pred svojim navijačima su igrali kao da su im bodovi od presudne važnosti. Varaždinci su u susret ponovo ušli u grču, a rukometaši Rudara su to iskoristili i dobar dio prvog poluvremena bili su u vodstvu. Tek u 23. minuti rezultat je izjednačen 11:11. na poluvrijeme domaći rukometaši odlaze s prednošću od 14:13.

U drugo poluvrijeme Dabrovi ulaze odlučnije krenuo u nastavak. Vrlo brzo takav pristup urodio je plodom i Varaždinci prelaze u vodstvo. Kako je susret išao kraju tako je postajalo sve jasnije koja je momčad bolja i kvalitetnija. Konačan rezultat 25:31 najbolje govori tome u prilog.

Najefikasniji u redovima Varaždinaca bio je Frano Vujović s 12 golova, zatim Dominik Novak sa sedam golova, Karlo Šerić sa četiri te Tomislav Špruk, Petar Vojnović, Luka Trojko i Jurica Vidaček s po dva postignuta gola.