Derbi između Varteksa i Obreša ispunio očekivanja

Objavljeno: 10.10.2011. 07:58

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Derbi susret Varteksa i Obreša u II. ŽNL ISTOK opravdao je sva o?ekivanja. Oko 750 gledatelja na nogometnom igralištu u Jalkovcu gledalo je odli?nu utakmicu punu preokreta i sjajnih golova. Varteks je dva puta vodio, ali na kraju nije uspio do?i do pobjede.

Unato? prohladnom vremenu koje je „prijetilo“ kišom nogometno igralište u Jalkovcu bilo je pretijesno za sve one koji su nedjeljno poslijepodne odlu?ili iskoristiti za posjetu velikom derbiju u II. ŽNL ISTOK.

A utakmica izme?u Varteksa i Obreša opravdala je visoka o?ekivanja. Bila je to utakmica visokog tempa sa visokim tenzijama s obje strane, puna preokreta, sjajnih golova i poteza koja je na kraju ipak završila bez pobjednika.

Iako je Varteks bio bolji ve?i dio susreta, tri boda su na kraju mogla oti?i i u Sv. Iliju.

„Bumbari“ su izuzetno angažirano i s puno entuzijazma ušli u susret. U prvih pola sata gosti iz Sv. Ilije gotovo da i nisu prešli centar igrališta.

U tim je trenucima najviše posla imao stoper Obreša, ina?e legenda Varteksa i aktualni trener vinkova?ke Cibalie, Samir Toplak.

Samir Toplak dirigirao je obranom Obreša, FOTO: Andrej Švoger / CROPIX

Druga Varteksova legenda u dresu Obreša Zoran Kastel ovu je utakmicu morao propustiti budu?i da su mu iz NK Varaždina, gdje je zaposlen kao trener u školi nogometa, zabranili angažmane sa drugim mom?adima.

Prvu veliku priliku „bumbari“ su imali u 15. minuti kada je Ivan Tomaškovi? odli?no izveo slobodan udarac sa 25 metara i naciljao donji lijevi kut gola Obreša, ali je gostuju?i vratar Filip Turkovi? izvanredno reagirao i sprije?io vodstvo doma?ih.

No, u 23. minuti, Obrešu nije bilo spasa. Jedan od najboljih igra?a susreta, veznjak Varteksa Luka Lon?ar fantasti?nom je dubinskom loptom iza le?a obrane Obreša u šah-mat poziciju izbacio krilnog napada?a Gorana Vargu koji je iskoristio priliku i na oduševljenje navija?a Varteksa pogodio za vodstvo.

Pogodak je još dao još više krila „bumbarima“ koji su nastavili napadati kako bi pove?ali vodstvo. No, umjesto pove?anja vodstva stiglo je izjedna?enje.

„Bumbari“ su u jednom napadu izgubili loptu na sredini terena i ona dolazi do napada?a Marka Cafuka na lijevom krilu koji u 16-ercu pronalazi Matka Horvata koji izvrsno poga?a za izjedna?enje u 43. minuti i s tim se rezultatom odlazi na odmor.

Drugi dio susreta opet su bolje otvorili „bumbari“ koji su u prvim minutama drugog dijela stisnuli igra?e Obreša na njihovu polovicu.

Nagrada za hrabru i požrtvovnu igru stigla je u 66. minuti. Luka Lon?ar izveo je slobodan udarac sa lijeve strane iskosa i pokušao na prvoj stativi prona?i Ivana Kostelca no lopta je preletjela napada?a Varteksa ali i gostuju?eg vratara Turkovi?a i Varteks ponovno dolazi do vodstva.

No, vodstvo protiv vode?e ekipe na prvenstvenoj ljestvici kao da je uplašilo „bumbare“ koji su nakon toga neobjašnjivo pali.

Samo pet minuta nakon vodstva stiglo je još jedno izjedna?enje. Kostelac i Tomaškovi? nepotrebno su „petljali“ s loptom oko svog 16-erca i ona je na kraju završila u nogama Marka Cafuka koji na vrhu peterca pronalazi najboljeg strijelca lige Matiju Cepanca koji efektno realizira za poravnanje rezultata.

Izjedna?uju?i pogodak šokirao je doma?e koji su prepustili inicijativu Obrešu. Nekoliko minuta prije kraja gosti su imali veliku priliku da do?u i do pobjede, no Cepan?ev udarac sa deset metara odli?no je s linije gola „skinuo“ Marko Bosilj i na taj na?in osigurao Varteksu jedan bod.

Na taj je na?in prekinut veliki niz pobjeda Obreša. Ekipa iz Sv. Ilije do utakmice sa Varteksom imala je sedam uzastopnih pobjeda uz zastrašuju?u gol razliku, no „bumbari“ su pokazali da i s takvom ekipom mogu igrati ravnopravno.

Što se pak ti?e borbe za naslov prvaka II. ŽNL ISTOK, Obreš je o?uvao zalihu od ?etiri boda ispred prvih pratitelja, Slobode iz Tužnog, odnosno pet bodova prednosti pred Varteksom i u vrlo je dobroj poziciji u nastavku natjecanja. No, daleko je još do kraja sezone. Dovoljno je da se Obreš samo jednom "posklizne" i borba za vrh postat ?e puno zanimljivija.

NK VARTEKS : NK OBREŠ 2:2 (1:1)

Igralište: Jalkovec

Gledatelja: 750

Suci: Mario Zebec (Varaždin), Milan Bubnjar (Stažnjevec), Matija Lukinec (Donji Kneginec)

Strijelci: 1:0 '23 Goran Varga (Varteks), 1:1 '43 Matko Horvat (Obreš), 2:1 '66 Luka Lon?ar (Varteks), 2:2 '71 Matija Cepanec (Obreš)

NK VARTEKS: Bogovi?, Bosilj, Martinez (k), Tomaškovi?, N. Drož?ek, Lon?ar, Poljan ('77 Seidl), Varga, Ku?ar ('85 Ježovita), Dolenc, Kostelac

NK OBREŠ: Turkovi?, Kori?an, Petak ('58 M. Cepanec), Blaži, Toplak ('70 Teško), Mi. Cepanec, Baturina, D. Horvat, Cafuk, Ma. Cepanec (k), M. Horvat