PLIVAČKI KLUB BAROK

Plivači PK Barok natjecali se s plivačima iz Italije, Slovenije i Mađarske u Rijeci

Objavljeno: 10.03.2020. 20:10

Zadnja izmjena: 10.03.2020. 20:17

Proteklog vikenda, na Grand Prix mitingu „Victoria“ u Rijeci, nastupila su 533 natjecatelja iz čeitri države: Italije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske.
Plivači ostvarili su sjajne rezultate i plasmane. Najbolja plivačica PK Barok, Martina Štefinec, izborila je tri A finala: na 50, 100 i 200 m prsno. Na 50 i 100 m prsno osvojila je visoko 4. mjesto dok je na 200 m prsno bila 6. u kategoriji seniorki.
Anamaria Cmrečak i Hana Ivanković plivale su u 3 B finala. Anamaria u dionicama prsnog, a Hana na 200 mješovito, 200 prsno i 200 leđno. U B finalu utrke na 200 prsno plivala je i juniorka Patricija Lončarić.
Anamarija Zavrtnik je izborila 2 C finala – na 100 m slobodno i 100 m leptir. Na 100 m slobodno osvojila je 5. mjesto, dok je na 100 m leptir bila 8. u kategoriji mlađih juniorki.
U disciplini 100 m leđno, u C finalu, plivala je i mlađa juniorka Nika Dobovičnik.
Kod plivača, Luka Kokotec je izborio C finale u disciplini 50 m leđno, a još uspješniji je bio Niko Balenta s B finalom u disciplini 200 m leptir.
Luka Štumberger je nastupio u najbržoj grupi na 400 m mješovito i osvojio odlično 4. mjesto u kategoriji mlađih juniora.