Objavljeno: 04.05.2019. 18:51

Zadnja izmjena: 04.05.2019. 20:50

U 23. kolu 2. HNL sastaju se u međužupanijskom susjedskom derbiju NK Varaždin i NK Međimurje. Varaždnci love prvu poziciju na kojoj je Šibenik s jednim bodom prednosti, dok se Međimrci bore za ostanak u 2. HNL.

Susret se igra pred ispunjenom zapadnom tribinom stadiona NK Varaždin, na 13 celzijevih stupnjeva uz 84% vlage u zraku i oblačno vrijeme.

Prvi dio susreta počeo je dosta nervozno s dosta pogrešaka na obje strane. Varaždin je u prvom pravom napadu iskoristio pruženu priliku i Leon Benko dovodi u vodstvo u 16. minuti. Od tada Varaždin igra laške iako su i Međimurci inali svoje prilike i poluprilike. U 36. minuti ponovo odlična skija domaćih i Kristian Fućak zabija svoj prvijenac glavom.

Drugi dio susureta počinje manje zanimljivim akcijama sve do 64. minute kada Leon Benko odlično postavljen u šesnaestercu dočekuje odbijenu loptu i podiže vodstvo Varaždina na 3:0. Na samom kraju susreta nakon nekoliko9 neuspjelih udaraca u strijelce se upisuje i Dario Jertec.

Tijek susreta:

90' GOOOOOOLLLL 4:0 Dario Jertec

87' Vuk izlazi a Mezga ulazi u redovima Varaždina. U međuvremenu bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane.

79' Žuti karton Senić iz Varaždina.

72' Patafti iz Međimurja dobio žuti karton zbog prekršaja.

71' Izašao Tkalčić a ušao Jakšić kod Međimurja.

69' Izašao Fućak a ušao oporavljeni Posavec.

64' GOOOOOLLLLL Leon Benko nakon razdoblja igre bez izglednih prilika koristi odbojenu loptu u šesnaestercu i postiže sdrugi gol na današnjoj utakmici.

62' Žut ikarton Težak.

60' Izmjena i u redovima Međimurja izašao Marcijuš a ušao Patafta.

59' Izmjena u redovima Varaždina izašao Brlečić a ušao Težak.

50' Novi dobar prodor i kombinacija Jerteca i Benka ali lopta završava u korneru.

46' Drugo poluvrijeme počinju sastavi s početka susreta.

42' Žuti karton za Fućaka zbog preoštrog prekršaja.

41' Ponovo Ikića puštaju varaždinski obrambeni igrači da uputi udarac sa šesnaest metara ali Nevistić brani.

35' GOOOOOLLL 2:0 U kontranapadu na nabačenu loptu Kristian Fućak glavom posprema loptu u gol gostiju.

34' Stpostotna šansa za Međimurje nakon dobro ubačene lopte napadač Međimurja u padu upućuje udarac prema golu Varažždina ali Nevistić brani. U nastavku akcije igrač Međimurja pogađa gredu ufarcme sa šesnaest metara.

30' Ikić iz Međimurja dobio žuti karton za ispucavanje lopte nakon dosuđenog kontraprekršaja

29' Jedna dobra kontra Varažina digla je na noge navijače ali je bila prejaka u posljednejm pasu.

27' Malo je pao tempo igre, dosta se igra na sredini terena.

20' Varaždin igra sigurnije i im više loptu u svom posjedu.

16' GOOOOOL 1:0 Leon Benko postiže vodeći pogodak nakon prve povezane akcije Varaždina s lijeve strane.

11' Nekoliko grešaka u varaždinskoj obrani ali na sreću za Varaždin igrači Međimuja ih nisu iskoristili.

9' Ikić je prošao korz posljednju varaždinsku liniju obrane ali na sreću lopta je bila prebrza pa nije uspio uputiti precizan udarac.

5' Ispitivanje snaga lopta se seli od gola do gola bez izglednijih prilika.

NK Varaždin - NK Međimurje 4:0 (2:0)