NK VARAŽDIN - HNK GORICA

Objavljeno: 01.09.2019. 17:58

Zadnja izmjena: 01.09.2019. 19:50

U sklopu 7. kola Hrvatski telekom Prve lige u Varaždinu se sastaju NK Varaždin i HNK Gorica. U dosadašnjem dijelu prvenstva Varaždin je osvojio tri boda i nalazi se na predzadnjem mjestu prvenstvene ljestvice dok Gorica na svom kontu ima osam bidiva i nalazi se na šestom mjestu.

Početak susreta protekao je u ispitivanju snaga i opreznoj igri n asredini terena s obje strane. Nakon petnaestak minuta Gorica je imala nešto više loptu u svom posjedu i igra se polagano preselila na varaždinsku polovicu terena. U 20. minuti, nakon prekršaja Senića, Lovrić pogađa Nevistićevu mrežu i gosti vode. Tek tada se budi Varaždin i počinje igrati malo agresivnije. U 27. minuti imali su tek prvi ozbiljniji udarac prema vratima Gorice. U 36. minuti nakon odbijene lopte u šesnaestercu se najbolje snalazi Benko i izjednačava rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena još po jedna aprilika na obje strane ali Varaždin ostavlja i dalje bolji dojam na terenu.

U drugo poluvrijeme Gorica kreće agresivnije tako u 52. i 70. minuti Lovrić je ponovo enigma za obranu Varaždina i s ta dva gola zatvara utakmicu. Varaždin je još nešto pokušavao ali bez ozbiljnije prijetnje za gostujućeg vratara.

Tijek susreta:

3' Igra se na sredini terena, oprezni i s jedne i druge strane.

10' I dalje se igra taktički strpljivo s obje strane. Nitko ne želi napraviti grešku.

12' Gorica uputila prvi udarac prema vratima Varaždina, ali je Nevistić bez problema uhvatio loptu.

17' Gorica ima malo više loptu u svojim nogama i igra se preselila više na varaždinsku polovicu terena.

19' Žuti karton Senić žuti karton. Slobodaan udarac za Goricu s 25 metara.

20' GOL 0:1 Lovrić iz slobodnog udarca pogađa lijevu stativu Nevistićeva gola i lopta se odbija u gol.

24' Minuta osvježenja za igrače.

25' Nova prilika za Goricu.

26' Tkalčić izašao ušao Sambolec u ekiupi Varaždina.

27' Prvi ozbiljniji udarac prema golu Gorice odlazio tik iznad gola.

28' Prvi korner za Varaždin.

31' Varaždin malo više agresivniji i više je pred vratima Gorice.

36' GOOOOOOL 1:1 Leon Benko se najbolje snašao u šesnaestercu i odbijenu loptu pospremio u gol.

38' Žuti karton za igrača Gorice Suk i slobidan udarac za Varaždin s 25 metara..

41' Stopostotna šansa Gorice, ali gostujući napad s deset metara pogaša gredu.

44' Varaždin nastvaio sa napadima.

45' Žuti karton za Leona Benka.

46' Gužva u varaždinskom šesnaestercu ali se napadači Gorice nisu snašli i ostaje 1:1.

47' Varaždin uzvraća kontranapadom ali bez udarca na gol.

53' Igra se otvorenije na obje strane. Nižu se polušanse i na jednoj i na drugoj strani.

52' GOL 1:2 Lovrić s ruba šesnaesterca pogađa gornji lijevi kut Nevistićevog gola i ponovo vodi Gorica.

61' Glavica izlazi Lisakovich ulazi u momčad Varaždina.

62' Ponovo šansa za Goricu.

63' Žuti karton za Steenvoordena iz Gorice.

66' Nova stopostotna šansa za Goricu, tri udarca blokirali igrači Varaždina. Tome je prethodilo nesnalaženje Varaždina kod izvođenja slobodnog udarca na sredini terena. Igrači Gorice ukrali su im loptu i stvorili šansu.

70' Prilika za Varaždin iz kontranapada.

70' GOL 1:3 Lovrić saam ulazi u šesnasterac iz kosa s lijeve strane i postiže treći gol.

75' Varaždinci još nešto pokušavaju ali bez udarca u okvir suparničkog gola.

89' Udarac u okvir gostujućeg gola ali bez opasnosti po gostujuću ekipu.

NK Varaždin - HNK Gorica 1:3 (1:1)