PLIVAČKI KLUB BAROK

Luka Cvetko zlatni na Grand Prix mitingu "Zlatni medvejed" u Zagrebu

Objavljeno: 15.07.2019. 15:09

Zadnja izmjena: 15.07.2019. 15:12

U Zagrebu je održan 34. međunarodni miting „Zlatni Medvjed“ na kojem je sudjelovalo oko 250 natjecatelja iz 38 klubova Hrvatske, Slovenije, Italije, Češke, Njemačke, Poljske i Estonije. Za PK Barok nastupili su Luka Cvetko i Patricija Lončarić.

Luka Cvetko nastupio je u četiri discipline i u svim disciplinama izborio A finala. Na 50 m slobodno, s novim osobnim rekordom od 22.99 osvojio je 1. mjesto i s tim rezultatom isplivao 3. kategoriju po kriteriju HOO-a, što je ujedno jedan od najvećih uspjeha Plivačkog kluba Barok.

Na 100 m slobodno je osvojio 2. mjesto; na 50 m leptir, također s novim osobnim rekordom, zauzeo je 4. mjesto, a na 100 m leptir je bio 5.

Luka je u ukupnom poretku, koji čini zbroj 2 najvrjednija rezultata, zauzeo 3. mjesto, te u Grand Prixu ove sezone izborio 7. mjesto.

Patricija Lončarić je nastupila u subotu na 100 m prsno i ostvarila nastup u B finalu.