Maraton i polumaraton

Mnoštvo varaždinskih trkača i trkačica nastupilo na utrci u Trevisu

Objavljeno: 08.03.2016. 08:38

Zadnja izmjena: 08.03.2016. 08:55

Varaždinski trkači proteklog vikenda nastupili su na 13. maratonu u talijanskom Trevisu, a većina trkača popravila je svoje osobne rekorde.

Posebno je potrebno naglasiti treće mjesto apsolutno Jasmine Ilijaš iz TK Marathon 95 na maratonu sa osobnim rekordom (PB) 2:51:54.

Potrebno je spomenuti Matiju Zadravca, TK Kotoripski begači koji je PB popravio za 16 minuta i osvojio 12. mjesto, kao i Gorana Pongračića TK Marathon 95 sa PB-om 2:44:05. Tu su još dobri rezultati članova novog kluba, AK Varaždina, koji su došli sva trojica, Goričanec, Cenko i Huzjak unutar jedne minute kao 19., 20. i 21. apsolutno.

Na polumaratonu je kod žena  Valentina Belović iz AK Varaždin sa 1:28:15 osvojila 7. mjesto apsolutno i bila 2. u kategoriji. Tu također bilo dosta osobnih rekorda, a zanimljivo je da je nastupilo i završilo više maratonaca nego polumaratoca ovu utrku.