MŽNL Varaždin-Čakovec: Šestica Zelengaja, Jalžabet na vrhu

Objavljeno: 25.08.2014. 10:54

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Popravljaju se VŽ-predstavnici u Međužupanijskoj nogometnoj ligi, nakon 6 bodova na otvaranju, u drugom su uzeli – 10. Zelengaj je slavio 6:2, Zadrugar 4:2, Jalžabet 2:0, Novi Marof je osvojio bod u Čakovcu.

Neočekivano uvjerljivo pobijedio je Zelengaj renomirane goste iz Svetog Martina na Muri, već na poluvremenu domaćin je imao 3:0, u petoj minuti nastavka čak 5:0, do kraja je bilo 6:2. Valentino Mlakar bio je junak susreta s tri pogotka, načeo je Polet u 24. minuti pa zabijao svaki drugi (treći i peti), preostala tri gola djelo su Vrbeka, Ismajlovskog i Peharde.

Povratnik Ivančica i u drugom je kolu bila gost, i u drugom kolu igrala županijski derbi. Nakon petarde u Jalžabetu, mrežu Ivančana napunio je i aktualni županijski prvak Zadrugar u Hrastovskom, bilo je 4:2. Ivančani su se doduše dobro držali u prvom poluvremenu, imali na odmoru 1:1, ali je Dario Struški (igrač koji je postigao prvi pogodak u 2. minuti iz kaznenog udarca) opet doveo svoju momčad u vodstvo u 53. minuti. Deset minuta kasnije već je bilo 3:1 (strijelac Novak), Ivančani su smanjili 20 minuta prije kraja drugim golom pojačanja iz Klenovnika Dalibora Soline, ali je u 77. minuti Vukina zabio za Zadrugar i postavio konačnih 4:2.

Jalžabet je najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Klub koji se doslovno „ugurao“ u ovu ligu krenuo je s dvije pobjede, još nije primio pogodak i trenutačno drži vrh MŽNL. Nakon 5:0 protiv Ivančice na svojem stadionu, Jalžabet je upisao i prvu gostujuću pobjedu, također u županijskom, štoviše lokalnom derbiju u Selniku. Marko Hruško doveo je Jalžabet u vodstvo u 9. minuti, a pet minuta prije kraja konačnih 0:2 postavio je Nikola Modrić.

Novi Marof je osvojio vrijedan bod kod čakovečke Sloge, no dojam je da je mogao i sva tri. Novomarofčani su sjajno otvorili nedjeljnu matineju u Čakovcu, već nakon 15 minuta igre vodili 2:0 golovima Sabolića i P. Hrebaka (iz kaznenog udarca), ali su se nogometaši Sloge uspjeli vratiti već do poluvremena, izjednačivši na 2:2. U nastavku su mreže mirovale.

Najlošiji predstavnik Varaždinske županije zasad je Plitvica iz Gojanca, iako su Ivančani po gol razlici iza Gojančana. Međutim, Ivančica je oba puta gostovala i to kod objektivno u ovom trenutku jačih momčadi, dok je Plitvica nakon minimalnog domaćeg poraza (0:1) od Rudara iz Murskog Središća, u 2. kolu „pozobala“ petardu u Macincu, kod Centrometala kojeg je recimo Novi Marof deklasirao u 1. kolu. Čak 5:1 je Centrometal slavio protiv Gojančana, već je u 12. minuti bilo 3:0, a jedini pogodak za Gojančane postigao je početkom nastavka Krunoslav Buhin.

Rezultati 2. kola MŽNL Čk-Vž: Zelengaj – Polet (SvMnM) 6:2, Zadrugar – Ivančica 4:2, Plitvica (S) - Jalžabet 0:2, Sloga (Čk) - Novi Marof 2:2, Centrometal – Plitvica (G) 5:1, Rudar (MS) – Mladost Komet (P) 2:0, Nedelišće – Pušćine 3:1, Sloboda (S) – Graničar (K) 3:1, Archea Čakovec – Naprijed 4:6.

Poredak nakon 2. kola: 1. Jalžabet 6 bodova (gol razlika 7:0), 2. Naprijed 6 (8:4), 3. Nedelišće 6 (6:2)... 6. Novi Marof 4 (5:2)... 8. Zelengaj 3 (8:6)... 10. Zadrugar 3(6:5)... 14. Plitvica (G) 0 (1:6)... 16. Plitvica (S) 0 (0:6), 17. Ivančica 0 (2:9), 18. Archea Čakovec 0 (4:15).