Maratonska utakmica

Nakon više od dva sata igre varaždinske odbojkašice poražene od gošći iz Osijeka

Objavljeno: 13.03.2016. 21:11

Odbojkašice Varaždin Volleya odigrale su utakmicu 16. kola Prve B lige protiv OAK Osijeka izgubivši rezultatom 2:3.

Utakmica, između djevojaka Varaždin Volleya i OAK Osijeka, odužila se i trajala je rekordnih 2 sata i 14 minuta.

Osječanke su Varaždinkama uzele prvi set (19:25), međutim tad su zaredala dva varaždinska (25:21, 25:22), za pristojnih sat i dvije minute igre. No kao da su se domaće odbojkašice previše ispraznile u tom preokretu, u četvrtom su setu gošće iz Osijeka pobjegle s 5:6 na 5:11 pa uskoro i na 8:17…

Tračak nade ukazao se kad su Varaždinke smanjile sa 14:22 na 17:22, međutim više od toga nisu uspjele, završilo je 19:25. Za nove 23 minute, za 2:2 i – peti set.

Peti je najčešće najkraći, jer se igra do 15 dobivenih poena, ali – ne i sinoć! Bio je uvjerljivo najduži, trajao punih 26 minuta! Opet su Osječanke bolje otvorile set (2:4), ali je tad sa servisom Martine Deglin uslijedio preokret na 5:4.

Na izmjeni je bilo 8:6 za Varaždinke, bile su bliže ukupnoj pobjedi.

No tad je prolazom smanjila omalena Tena Jonek, ista igračica došla i na servis i specifičnim servisom Osječanke su okrenule na 8:11. Uspjele su Varaždinke opet uhvatiti priključak, izjednačile na 11:11, nastavilo se igrati poen za poen, na 15:14 konačno su Varaždinke došle do psihološke prednosti, na servisu je tada bila Inka Inkret.

Imale su domaće i 16:15 i 17:16, gošće iz Osijeka su sve to stizale i prestizale, povele one 17:18, preokrenule opet Varaždinke na 19:18, a onda su Osječanke nanizale tri poena i s konačnih 19:21, nakon puna 2 sata i 14 minuta igre, odnijele dva boda.

Varaždinske odbojkašice idućeg tjedna kreću put Zagreba, na ogled s Don Boscom.