uzbudljive utakmice

Odbojkaši Kitro Varaždina pobijedili peti put, a odbojkašice upisale prvi prvenstveni poraz

Objavljeno: 21.11.2016. 09:47

Odbojkaši Kitro Varaždina upisali su i petu pobjedu zaredom i tako učvrstili vodeću poziciju na tablici Prve HOL. Protiv petoplasiranog Splita Varaždinci su bili neumoljivi, pobijedivši s glatkih 3:0, po setovima 25:20, 25:19, 25:22.

OK Kitro Varaždin na tablici vodi s 14 bodova i set razlikom 15:5, s dva boda više od zagrebačkog Medicinara kojem su jedini poraz nanijeli upravo Varaždinci u prošlom kolu. U idućem kolu Kitro Varaždin gostuje kod četvrtoplasiranog Broda.

Odbojkašice Kitro Varaždina doživjele su prvi prvenstveni poraz u Prvoj B ligi, odnosno tek drugi od odigranih 10 ovosezonskih službenih utakmica. Velikoj Mladosti koja je jedina uspjela baciti Varaždinke na koljena (u kupu) pridružila se ovog vikenda i Velika Gorica, pobijedivši ih na svojem terenu rezultatom 3:0. Pobjeda ipak nije bila tako uvjerljiva kako sugerira rezultat, jer su Velikogoričanke i prvi i treći set dobile na razliku – rezultati po setovima su se brojili: 25:23, 25:19, 27:25.

Ovim porazom Varaždinke su skliznule na 3. mjesto Prve B lige s 12 bodova, iza Karlovca s 14 bodova i Olimpika II s 13 bodova. U idućem kolu Varaždinke će biti domaćin petoplasiranom Novom Zagrebu.