Oproštaj od varaždinske publike

Odbojkaši Varaždin Volleya na domaćem terenu poraženi od Karlovca

Objavljeno: 13.03.2016. 14:10

Odbojkaši Varaždin Volleya u subotu su bili još bliže bili pobjedi od svojih klupskih kolegica, vodili su čak – 2:0,ali su na kraju upisali novi poraz 3:2. Posebno je upečatljiv bio preokret u prvom setu, Karlovčani su naime imali četiri poena prednosti u završnoj fazi seta (17:21)...

Imali su i čak tri set lopte (21:24), ali je Varaždin Volley, na servis Renata Stanića i uz sjajnog Juricu Jurena na mreži (7 prolaza u prvom setu) napravio 5:0 seriju i dobio set 26:24.

U drugom Varaždinci dominantni tijekom cijelog seta, od 3:3 su pobjegli na 6:3, na tehničkom time-outu imali 12:9 pa onda se odvojili na čak 16:10 i održavali tu prednost do kraja seta, za - 25:19.

I u trećem setu je Varaždin Volley prvu polovinu odigrao u istom ritmu, opet na tehničkom TO imao 12:9. A onda je krenuo – Karlovac. Posebno Dino Jakšić, najbolji igrač karlovačke momčadi. Prvo je servisom vratio svoje u egal (s 13:10 na 13:13) pa razigrao svježe Arabadžića, Gojaka i Pavlovića, najprije za preokret na servis Kneževića (s 14:13 na 14:17), a onda i za završnu seriju (s 18:21 na 18:24, servisao je Pavlović). Tu je Karlovac smanjio, s konačnih 19:25.

Četvrti pak su i peti set bili u potpunosti u znaku Dina Jakšića, u četvrtom je sam zabio devet od 17 karlovačkih poena (ostalih osam su bile tehničke greške Varaždinaca), u petom pak je odmah na startu seta nanizao pet prolaza od prvih šest poena Karlovca i usmjerio završnicu meča. Kod Varaždinaca se naime, kako je meč odmicao, osjetila i kratkoća klupe i nedostatak treninga; dok je Karlovac ulaskom Arabadžića i Pavlovića (tek) u trećem setu te Gojaka nešto ranije dobio novu „forzu“, varaždinski trener Klein imao je u rotaciji samo sedmoricu.

Jest da je kapetan Jurica Juren adekvatno parirao najboljem karlovačkom igraču (i Juren i D. Jakšić imali su identična 22 poena), jest da su i Somođi i Rogina, pa i Stanić i Žganec, uz iskusnog Jošića, imali sjajnih momenata, ali u „maratonu“ od pet setova izgubila se i svježina i koncentracija, koju je širina klupe omogućila treneru Karlovčana Perušiću.

Pa je tako i izgledao rezultatski tijek – u četvrtom je setu Varaždin još parirao u prvoj polovini (10:10), ali je uskoro bilo 11:15 pa 12:18, na kraju seta 21:25. Potpuno potonuli Varaždinci bili su u petom, već spomenuti Dino Jakšić odveo je svoje na 1:5, na izmjeni strana bilo je već 2:8, do kraja 6:15, taj se set igrao svega 11 minuta.

U idućem, posljednjem kolu za odbojkaše, Varaždin Volley će gostovati u Rijeci.