2.ŽNL Zapad

Srakari u golijadi s igračem manje do pobjede na startu proljetnog dijela sezone

Objavljeno: 04.04.2016. 14:51

Zadnja izmjena: 04.04.2016. 14:51

Nogometaši Sračinca, trenutno vodeća momčad 2.ŽNL Zapad pobjedom su ušli u proljetni dio sezone, slaveći protiv Bratstva 4:3.

Poveli su već u 8. minuti preko Dominika Tkaleca, dok je u 34. minuti na 2:0 povisio Goran Miko. Ipak u 40. minuti ostali su bez napadača Franje Gelekovića koji je zaradio drugi žuti karton te je morao prije vremena na tuširanje.

U drugom dijelu gosti su se vratili u utakmicu. Vodstvo domaćina golom u 55. minuti smanjio je Nenad Kalanjoš, a 12 minuta kasnije Zoran Prelić iz kaznenog udarca izjednačio je na 2:2. U 75. minuti Miko je svojim drugim golom zabio za 3:2, no gosti su izjednačili preko Kalanjoša u 81. minuti. Pobjedu Sračincu donio je Danijel Soldat u 86. minuti.

Tom pobjedom Srakari su se odlijepili na vrhu i sada imaju pet bodova više od drugoplasiranog Dinama iz Babinca i trećeplasirane Lepoglave. Te ekipe susrele su se u subotu, a slavili su Lepoglavčani 3:1.

U preostalim utakmicama Omladinac je slavio protiv Majerja 4:0, Majerje protiv Nove Vesi 2:0, dok je još u subotu Vinica svladala Podravac 2:1.

U sljedećem kolu vodeći Srakari gostuju kod Vindije, drugoplasirani Dinamo ugošćuje Omladinac, a trećeplasirana Lepoglava kod Majerja.