Treća HNL: I Podravina i Varaždin kao bosi po trnju

Objavljeno: 26.04.2015. 22:32

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Oba predstavnika Varaždinske županije u Trećoj HNL doživjela su uvjerljive poraze. Podravina je u Ludbregu od Koprivnice izgubila čak 0:4, a Varaždin je danas na dalekom gostovanju u Višnjevcu poražen 3:1.

Ludbrežani su definitivno zaslužili više od onoga što konačan rezultat pokazuje, uostalom dvije trećine utakmice rezultat je bio onaj početni, 0:0. Gosti iz Koprivnice već su u 20. minuti dobili kazneni udarac, međutim Bojan Tucaković ga nije realizirao. Četiri minute kasnije Ludbrežani su ostali i s igračem manje jer je, zbog prekršaja nad igračom u izglednoj poziciji za pogodak, isključen Nikola Pomper. Doduše, već dvije minute kasnije stanje je na terenu poravnato, jer je sudac Sabljić isključio i prenervoznog Tucakovića zbog udaranja igrača u prekidu igre. U 60. minuti utakmice gosti su dobili i drugi kazneni udarac, ovoga puta loptu je uzeo Horvatinović i uspio dovesti Koprivnicu u vodstvo. Trener Ludbrežana Sudec nije više imao što čekati, nakon dvostruke izmjene na poluvremenu napravio je i treću po primljenom pogotku, međutim 10 minuta kasnije dogodio se drugi ključni trenutak utakmice – ozlijedio se Valentino Belovari, morao napustiti teren, a kako su izmjene bile obavljene Podravina je morala preostalih 20 minuta utakmice odigrati sa svega devetoricom na terenu. I to je Koprivnica znalački iskoristila i sa čak tri pogotka u zadnjih devet minuta utakmice (strijelci Ujlaki, Srbljinović i Brcković) otišla na (pre)visokih 4:0.

Varaždin pak je u Višnjevac otputovao sa svega 12-oricom igrača i dvojicom vratara, uspio čak i povesti (golom Ivanovića u 30. minuti), ali je isto tako uspio i – kao i Podravina – primiti tri „komada“ u razmaku od devet minuta igre. Naime, pet minuta prije odmora Andabak je zabio za poravnanje, a već u prvom napadu drugog poluvremena Jakovljević je preokrenuo rezultat. Samo tri minute kasnije – penal za domaće, Jakovljević još jednom precizan za 3:1, koliko je i ostalo do kraja susreta.

Ovim porazima i Podravina i Varaždin pali su na tablici, na najniže pozicije uopće ove sezone (11. i 14. mjesto u konkurenciji 16 klubova), a u sljedećem kolu Varaždin dočekuje Belišće koje je jučer pobijedilo i vodeću Slaviju, dok će Podravina gostovati u Oriovcu.

Rezultati 24. kola Treće HNL Istok: Podravina – Koprivnica 0:4, Višnjevac – Varaždin 3:1, Belišće – Slavija 1:0, Međimurje – Mladost (Ž) 1:1, Mladost (A) – Virovitica 4:1, Vukovar 1991 – Đakovo Croatia 0:0, Bjelovar – BSK 1:1, Slavonija – Oriolik 3:0.

Poredak: 1. Slavija 48 bod (gol razlika 44:14), 2. Mladost (Ž) 43 (37:24), 3. Mladost (A) 42 (37:18), 4. Međimurje 41 (44:25), 5. Koprivnica 38 (38:22), 6. Vukovar 1991 37 (45:33), 7. Belišće 36 (41:36)... 11. Podravina 32 (32:34)... 14. Varaždin 28 (28:30), 15. Oriolik 19 (17:37), 16. Virovitica 0 (13:88).