Treća HNL: Pobjeda Podravine, Varaždin „propustio“ Ždralove

Objavljeno: 11.04.2015. 19:09

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Ludbreška Podravina očekivano je upisala domaće bodove protiv zadnje Virovitice, daleko je upečatljiviji dojam ostavio Varaždin koji je u Ždralovima oštećen od strane sudaca, ali je i sam „kumovao“ konačnom ishodu. Nakon dva vodstva „krojača“ završilo je naime 2:2.

Varaždinci su na gostovanje kod drugoplasirane momčadi lige otišli puni samopouzdanja nakon 2:0 trijumfa nad trećom ekipe lige, Mladosti iz Antina. Lako su mogli jednako uvjerljivo slaviti i u Ždralovima danas poslijepodne, međutim nekoliko je faktora utjecalo na to da su favorizirani domaći nogometaši – ovoga puta – spasili bod.

Varaždin je naime na poluvremenu vodio golom Matije Kolarića, u zadnjoj minuti prvog dijela. Čim se krenulo s centra u nastavku Starčević je domaćima donio izjednačenje, ali je i svega dvije minute kasnije Varaždin opet vodio, golom 16-godišnjeg Darija Vizingera. Kod 1:2 Ivanović je pred praznim golom sa svega dva metra pogodio – stativu, onda je domaći vratar Srbljanović obranio „nemoguće“, onda je i Đurasek bio u 100-postotnoj prilici... I kako to obično biva, umjesto povećanja vodstva domaći su izjednačili i to iz – u najmanju ruku – diskutabilnog kaznenog udarca. Neki bi rekli „loša karma“, naime delegat utakmice bio je Varteksovim navijačima jako dobro poznati Antun Burilo, onaj „nesretnik“ iz 1994. koji je drastično oštetio Varteks u kupu protiv maksimirskih modrih. Sve u svemu, Mile Sučić je iz penala donio 2:2 Mladosti iz Ždralova, da bi 10-ak minuta prije kraja sudac Adžijević iz Lipika propustio dosuditi daleko čišći kazneni udarac za Varaždin i to prema izjavama – domaćih aktera. Na kraju je Mladost mogla i potpuno preokrenuti rezultat, ostalo je međutim 2:2.

Podravina je 2:0 pobijedila posljednju Viroviticu, rezultatski čak i teže od očekivanja. Poveo je Stipanović u 21. minuti, a zaključnih 2:0 postavio je Kaniški tek u 90. minuti iz kaznenog udarca. U derbiju kola Međimurje je s minimalnih 1:0 pobijedilo vodeću Slaviju, a jedini gol postigao je u 48. minuti još jedan bivši varteksovac Mario Sačer, koji je u igru ušao na poluvremenu, dakle dvije minute ranije. Koprivnica je u Vukovaru preokrenula 1:0 vodstvo domaćina u svoj 3:1 trijumf, a ugodno je iznenadila i Slavonija pobjedom nad BSK-om. Iduće kolo nosi derbi u Varaždinu, na stadion Varteksa dolazi Međimurje, a Podravina gostuje u Bijelom Brdu kod BSK-a.

Rezultati 22. kola Treće HNL Istok: Mladost (Ž) – Varaždin 2:2, Podravina – Virovitica 2:0, Međimurje – Slavija 1:0, Vukovar 1991 – Koprivnica 1:3, Belišće – Oriolik 3:0, Slavonija – BSK 2:1.

Poredak: 1. Slavija 45 bod (gol razlika 40:13), 2. Mladost (Ž) 41 (36:23), 3. Međimurje 37 (39:23), 4. Vukovar 1991 36 (44:31), 5. Mladost (A) 35 (31:17), 6. Koprivnica 34 (34:22), 7. Višnjevac 33 (20:15), 8. Podravina 32 (32:26), 9. Bjelovar 29 (25:24)... 11. Varaždin 28 (26:23)... 16. Virovitica 0 (11:82).