Šahovsko prvenstvo

Foto - Više od 60 šahista sudjelovalo na brzopoteznom prvenstvu Općine Maruševec

Objavljeno: 12.08.2023. 18:04

Zadnja izmjena: 12.08.2023. 18:08

Prvenstvo u brzopoteznom šahu Općine Maruševec, već treće po redu, održano je danas u Područnoj školi Druškovec u povodu obilježavanja blagdana Velike Gospe i svetog Roka, uz sudjelovanje 65 igrača iz šest županija.

Prvenstvo, održano u organizaciji Športskog šahovskog kluba Metalac Donje Ladanje i pod pokroviteljstvom Općine Maruševec, otvorio je načelnik
Općine Maruševec Mario Klapša, pohvalivši pritom trud i zalaganje članova Metalaca na uvježbavanju šaha kao sportske discipline proteklih 60 godina.

Sudionici iz Varaždinske, Krapinsko-zagorske, Međimurske, Koprivničko-križevačke te Primorsko-goranske županije i Grada Zagreba natjecali u dvije kategorije; A turnir – otvoreno pojedinačno seniorsko prvenstvo i B turnir –
otvoreno pojedinačno kadetsko prvenstvo.

Najbolji ovogodišnji igrač seniorskog dijela brzopoteznog prvenstva Općine Maruševec je Filip Martić iz Šahovskog kluba Sesvete Agroproteinka koji je
osvojio 1. mjesto, 2. mjesto  je osvojio Roland Tomašić iz Šahovskog kluba Stridon iz Štrigove, a 3. mjesto Saša Vidović iz Šahovskog kluba Strahoninec.

U kategoriji kadeta, 1. mjesto na prvenstvu osvojio je Jakov Friščić iz Šahovskog kluba Ivanec, a 2. mjesto David Šarko iz istog kluba. Treće mjesto
pripalo je Janu Labašu iz Šahovskog društva Varaždin.

Najbolji rezultat od domaćih igrača u kategoriji kadeta ostvario je Viktor Kovaček, a u kategoriji seniora Predrag Peharda, obojica iz Športskog
šahovskog kluba Metalac iz Donjeg Ladanja, izvijestili su iz Općine Maruševec.