TRKAČKI KLUB MARATHON 95

Franjo Korošic, TK Marathon 95 brončani u polumaratonu na Balkanskom atletskom prvenstvu za veterane BAMACS 2018.

Objavljeno: 28.09.2018. 19:43

Zadnja izmjena: 28.09.2018. 19:45

U slovenskom Celju od 21. do 23. rujna održano je Balkansko atletsko prvenstvo za veterane BAMACS 2018. u organizaciji Združenja atletskih veteranov Slovenije in atletskega društva Kladivar Celje.
Osim svih stadionskih disciplina u programu natjecanja bio je i polumaraton kao izvanstadionska disciplina. Među 66 natjecatelja na startu utrke bio je i član TK Marathon 95 Franjo Korošic (M50) kao predstavnik Hrvatske.

Utrka je bila prilično zahtjevna jer se trčalo sedam krugova po 3 km ali Franjo je bio vrlo uspješan te je utrku istrčao u odličnom vremenu 1:27:03 a što je bilo dovoljno za 3. mjesto i brončanu medalju u kategoriji starijih od 50 godina.

Ukupni pobjednik bio je, Dragoljub Koprivica iz Crne Gore sa vremenom od 1:16:23:47, a u ženskoj konkurenciji pobijedila je Aleksandra Fortin 1:27:00:66.