Mladi plivači PK Barok iz Banje Luke se vraćaju sa šest medalja

Objavljeno: 16.04.2019. 09:32

Zadnja izmjena: 16.04.2019. 09:35

Članovi PK Barok sudjelovali su i na 10. međunarodnom mitingu „22.april“ u Banja Luci. Nastupilo je šest članova PK Barok: Noa Stolnik, Dora Jurak, Leona Juriša, Lovro Pintarić, Filip Kukec i Ivan Turkalj.

U konkurenciji od 431 natjecatelja iz 45 klubova iz devet država i to Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije, Slovenije, Gruzije, Grčke, Austrije, Mađarske i Hrvatske, predstavnici PK Barok ostvarili su odlične rezultate osvojivši šest medalja, dvije srebrne i četiri brončane.

Leona Juriša je osvojio srebro na 400 m slobodno, te dvije brončane medalje u disciplinama 100 m slobodno i 200 m mješovito. Leona je izborila i B finale u disciplini 400 m slobodno, a u toj utrci je bila četvrta.
Ivan Turkalj je, također, osvojio tri medalje, srebro na 200 m leptir, te dvije brončane medalje na 200 m mješovito i 100 m slobodno. Izborio je i B finale na 200 m leptir gdje je bio četvrti.
Filip Kukec je doplivao do sedmog mjesta u B finalu utrke na 200 m leptir. U B finalu iste discipline plivao je i Lovro Pintarić, te osvojio čwtvrto mjesto u svojoj kategoriji.
Dora Jurak, koja je izborila B finale na 100 m leđno, osvojila je sedmo mjesto, a Noa Stolnik 11.mjesto na 200 m prsno u apsolutnoj kategoriji.