NK VARAŽDIN - HNK HAJDUK

Preporođeni varaždinski nogometaši ostvarili gotovo nestvarnu pobjedu: Varaždin - Hajduk 4:2

Objavljeno: 12.12.2020. 16:38

Zadnja izmjena: 12.12.2020. 19:48

U susret 15. kola HT prve lige Varaždin ulazi protiv Hajduka s novim trenerskim dvojcem na klupi. Zoran Kastel i Dario Jertec pripremili su varaždinsku ekipu za utakmicu s Hajdukom.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo igračima Varaždina. Već u prvom napadu u 4. minuti Posavec na odlično dodanu loptu, koju je uputio Daničića, s desetak metara pogađa mrežu Hajduka. Varaždin taktički odlično nastavlja s igrom, s potrebnom agresivnošću pritišću igrače gostujuće ekipe. Iako su malo prepustili teren Hajduku nisu dozvolili da im ozbiljnije ugroze gol. Anemični Hajduk sve više griješi, a odlični Daničić redovito radi probleme Hajdukovoj obrani na desnoj starni. Nakon jednog takvog napada u 32. minuti lopta odlazi u korner. Drožđek izvodi korner, a u šenaestercu najviši je bio Grgec i glavom potvrđuje vodstvo Varaždina za rezultat 2:0. Do kraja poluvremena Hajduk nije imao ozbiljnije prilike, a Varaždin je i dalje mirno kontrolirao utakmicu.

U drugi dio susreta Varaždin ulazi s igrom iz prvog dijela. Igru je malo prepustio gostima, a zatim prijeti opasnim napadima. Hajduk je bez ideje u napadu, kruži oko gola Varaždina ali varaždinsk igrači ih odlično blokiraju. Kao nagrada za discipliniranu igru Senić postiže gol za 3:0 u 62. minuti, nakon što je lopta gostujućem vrataru ispala iz ruke. VAR potvrđuje regularnost gola. I kada su navijači varaždinskog kluba već vidjeli potpuni potop gostiju, polagano pada igra Varaždinaca i Hajduk golom Caktaša u 72. minuti vidi priliku za preokret. Šest minuta kasnije Caktaš ponovo pogađa za 3:2. Tada gosti još više napadaju a Varaždin se grčevito brani. Obrana Varaždinaca se povukla gotovo na liniju šesnaesterca. Međutim, uspjeli su ostati koncentrirani i obraniti se i malo uz pomoć sreće. Pomoćni sudac pokazao je dugih pet minuta sudačke nadoknade vremena, ali Obregon spretno krade lopti obrani Hajduka i pogađa za konačnih 4:2, te tako utakmica mirno završava, ipak visokom pobjedom Varaždina.

Tijek susreta:

90' GOOOL 4:2 Obregon u sudačkoj nadoknadi krade loptu obrani Hajduka

90' Pet minuta sudačke nadoknade vremena.

89' Varaždin se grčevito brani na rubu šesnaesterca.

87' Horkaš žuti karton zbog odlugovlačenja s izvođenjem lopte.

85' Dvostruka izmjena u Varaždinu izlazi Tkalčić ulazi Mamlija, Milić ulazi Posavec izlazi.

78' GOL 3:2 nakom gužve u varaždinskom šesnastercu Caktaš na odbijenu loptu postiže gol.

76' Varaždin se previše povukao, preblizu svome golu.

75' Nakon postignutog gola Varaždin malo dekoncentriran a napadi gostiju sve ozbiljniji.

74? Stativa spaila Varaždin nakon udarca Gyursca.

72' GOL 3:1 Caktaš skrenuo loptu u šesnaestercu i prevario Horkaša.

70' Benko izlazi a Petković ulazi.

68' Senić dobio žuti zbog oštrog starta.

67' Dimantakos puca s ruba šesnaesterca ali pokraj gola Varaždina.

65' Obregon u odličnoj poziciji puca glavom s desetak metara ali golman Hajduka brani.

62' GOOOL 3:0 Nakon kornera gol za Varaždin Senić postiže gol nakon što je lopta ispala iz ruke gostujućem vrataru, gol potvrđen i nakon intervencije VAR-a.

58' Odličan protunapad Varaždina, Drožđek nabacio s desne strane ali nitko nije izašao na loptu pa su je obrambeni igrači hajduka izbacili u korner.

55' Žuti karton za Daničića.

50' Gosti imaju terensku inicijativu ali bez opasnijih prilika, Varaždinsk igrači odlično blokiraju sve napade bezidejnog Hajduka.

48' Varaždin nastavio s igrom iz prvog poluvremena, malo prepustili igru gostima ali vrebaju njihove pogreške i nastvalju s opasnim protunapadima.

46' na početku drugog poluvremena dvostruka izmjena u Hajduku Gyursco i Jairo ulaze, a izašli Brnić i Nejašmić.

44' Dimitrov žuti kartnon nakon šrto je s leđa srušio Obregona koji mu je oduzeo loptu na sredini terena i krenuo u kontranapad.

40' Igra se na sredini terena bez velikih prilika. Varaždin puno mirniji u igri.

35' Prilika za Hajduk, Jurić puca s dvanaestak metara visoko preko varaždinskog gola.

32' GOOOOL 2:0 Grgec glavom nakon kornera povećava vodstvo Varaždina.

31' Daničić svaki puta kada dođe u fazu napada radi probleme Hajdukovoj obrani.

30' Varaždin uspijeva držati igrače Hajduka dalje od svog gola, kao što je i bilo najavljeno prije susreta.

23' Jertec žuti karton

22' Promjena u ekipi Hajduka izašao Umut ušao Diamantakos.

13' Igra se na sredini terena, Varaždin dobro posatvljen i ne dozvoljava Hjaduku da organizira opsaniji napad. Varaždin se malo povukao.

11' Obregon ukrao lopti obrani Hajduka ali pucao slabo i golman gostiju brani.

4' GOOOOL 1:0 U prvoj pravoj akciji Posavec s desetak metara postiže gol!

2' Početno ispitivanje snaga, Hajduk u imaao prvi napad.