NK VARAŽDIN - NK ZADAR

FOTO Susret 9. kola 2. HNL NK Varaždin - NK Zadar donio mnogo iznenađenja, od 0:2 do 2:2 uz puno prilika

Objavljeno: 20.10.2018. 15:45

Zadnja izmjena: 20.10.2018. 16:57

U 9. kolu 2. HNL igraju NK Varaždin i NK Zadar u važnom susretu za oba kluba. Susret je to trećeplasiranog Varaždina i četvrtoplasiranog Zadra.

Susret vodi sutkinja Sabina Bolić iz Zagreba.

U prvom poluvremenu neprepoznatljiva igra Varaždinaca. Iako su većim dijelom poluvremena imali loptu u svom posjedu iz toga nis ustvorili više izraženijih prilika ni postignutih golova. Gosti su pak prvi prelazak preko polovice igrališta, u 5. minuti okrunili preciznim udarcem Antonia Repića u desni donji dio Mrmićeve mrežec za vodstvo 0:1. Pred sam kraj susureta povećali su iz jedne gužve u šesnaestercu nakon koje je Vlatko Blažević prebacio Mrmića i potvrdio vodstvo Zadrana na 0:2.

U drugo poluvrijeme na teren izlazi neka druga ekipa NK Varaždin. Igraju agresivno i napadački. Već u 49 minuti vide se rezultati takvog pristupa. Benko nakon nabačene lopte iz slobodnog udarca glavom smanjuje na 1:2. Nakon gola dolazi do gužve u šesnaestercu gostiju i Benko dobiva drugi žiuti karton, te mora napustiti igru. Varaždin s deset igrača nastavlja s napadima i ubrzo, u 52. minuti Glavica donosi izjednačenje nakon neuspjelog kontranapada krade loptu obrani Zadra i postiže vrijedan gol. Svi na tribinama su skočili na noge i počeli navijati. Utakica dobiva na tempu i zmjenjuju se oipasni napdi i kontranapadi i s jedne i s druge strane. Pred kraj susureta malo pada tempo i utakmica završava remijem 2:2 i podjelom bodova.

Tijek susreta:

90' U ekipi Zadra izmjena Blažević izlazi a ulazi Pedišić.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

87' Žuti karton Martinaga (Varaždin) zbog prekršaja.

86' Glavica iz kontranapada odlično puca ali Bendar izbija u korner

84' Zadar pogađa prečku varaždinskog gola.

79' Nova velika prilika za goste ali napadači Zadra se ne snalaze dobro i pucaju preko gola.

73' Mini pritisak Zadra, uz jednu polupriliku.

69' Sačer odmah u prilici nakon odbijanca u šesnaestercu ali puca preko gola.

68' Izmjena u ekipi Varaždina Miklić izlazi a Sačer ulazi.

65' Nova prilika za Zadar, Mrmić na mjestu.

63' Nova prilika za Varaždin. Igra se otvoreno, redaju se prilike na obje strane!

62' Stativa Zadra - iz kontranapada Blažević ukrao loptu obrani >Varaćždina i 1 na 1 pogodio stativu.

58' Gledatelji prepoznali novi pristup igri Varaždinaca. Čuje se poznato navijanje!

54' Još jedna odlična prigoda za Varaždin. Na teren kao da je izašla potpuno druga postava Varaždina. Igraju agresivno i opasno po protivnički gol.

52' GOOOOOOL 2:2 Glavica nakon kontranapada krade obrani Zadra loptu i postiže izjednačujući gol. Gledatelji na nogama!

50' Drugi žuti i crveni Leon Benko zbog prigovora.

49' GOOOOOOOL 1:2 Benko nakon slobodnog udarca glavom posprema loptu pokraj Bendera u gol.

47' Surać(Zadar) opomenas zbog grubpg starta

46' Dvostruka izmjena u ekipi Varaždina Glavica i Kolarić ušli a izašli je Črno i Težak.

45' Igra se jedna minuta sudačke nadoknade.

44' Benko dobio opomenu zbog prigovora.

41' GOL 0:2 Blažević iz gužve u varaždinskom šesnaeastercu prebacuje Mrmića i postiže drugi gol za goste.

35' Nova prilika za Varaždin i korner ali bez pogotka.

32' Žuti karton i za Težaka (Varaždin).

30' Prva negodovanja domaćih navijača.

27' Žuti karton zbog grubog starta Prainć (Zadar).

26' Opasan napad Zadra koji je rezultirao udarcem u stativu Mrmićevog gola.

24' Benko u velikoj prilici 1 na 1 s Benderom ali promašuje a sudac označava zaleđe.

21' Izmjena u Zadru izašao ozlijeđeni Iveljić a ušao Jurić.

19' Odličan kontranapad Benka ali Bender brani.

18' Zadrani polagano uspostavljaju ravnotežu na aterenu.

16' Varaždin i dalje vodi igru, ima loptu ali nema izrazitih šansi. Gosti samo dva puta u kontranapadu došli do šesnaesterca domaćih.

13' Lijep udarac Benka sruba šesnaesterca ali nedovoljno jak i loptu lovi Bender.

12' Prvi udarac Varaždina na gol Zadra nakon postignutog gola gostiju i pljesak gledatelja.

ž10' Tišina na tribini i gledatelji u šoku, igrači polagano preuzimaju igru kao u prvim minutama susreta.

5' GOL 0:1 Repić preciznim udarcem izvan šesnaesterca pogodio desni donji dio Mrmićeve mreže, u prvom napadu Zadra.

3' Varaždin bolje ušao u susret ima loptu i napada.