NK VARAŽDIN - HNK RIJEKA

Objavljeno: 28.09.2019. 15:59

Zadnja izmjena: 28.09.2019. 21:40

Po oblačnom vremenu Varaždin i Rijeka igraju susuret 10. kola Hrvatski telekom Prve lige. Obje momčadi u utakmicu su ušle pune optimizma. Varaždin nakon pobjede nad Dinamom i Rudeša u Kupu, a Rijeka s novim trenerom Simonom Rožmanom, koji je susuret gledao s tribina.

Prvo poluvrijeme susreta u potpunosti je pripala Rijeci, nadigrali su ekipu Varaždina u svim segmentima nogomene igre. na samom početku krenuli su agresivno, igrom na igrača. U tome se nisu snašli Varaždinci i radili su puno pogrešaka. Gubili su lopte u opasnoj zoni, a Rijeka je nizala prigode i poluprigode. U 12. minuti iz jedne takve prilike u šesnaestercu Pereira se najbolje snalazi i postiže za vodsvo Rijeke. Gosti ne staju nego nastvaljaju s dominacijom na terenu. Varaždin tek oko sredine poluvremena počinje parirati Rijeci u posjedu lopte. Međutim, Rijeka u 36. minuti iz jednog od brojnih kornera stvara novu gužvu u varaždinskom šrsnaestercu, nesigurna varaždinska obrana ne izbija loptu a Halilović pogađa za povećanje vodstva Rijeke na 2:0.

Drugi dio utakmice protekao je u nastvaku dominacije Rijeke i stvaranju brojnih prilika i poluprilika. U tom periodu igra Varaždina se malo podigla i stvaraju više prilika nego u prvom dijelu susreta. Od 69. minute Varaždin igra s igračem manje jer je Đurasek dobio drugi žuti karton. Od rpilika za goste treba izdvojiti stativu u 53. minuti i nekoliko prilika pred sama kraj susureta.

Tijek susreta:

90' Žuti karton Murić zbog simuliranja jedanaesterca, Halilović  žuti karton zbog prigovora.

87' Senić žuti karton

86' Izlazi Benko a ulazi Mehdikhani.

82' Nova stopostona šansa za Rijeku ali su se gostujući napadači prebrojali.

77' Gorgon izlazi a ulazi Pavičić.

74' Ponovo se Riječki napadači dodaju u varaždinskom šesnaestercu ali na sreću Varaždinaca bez preciznosti u završnici.

72' Boadu izlazi a ulazi Murić.

69' Drugi žuti za Đuraseka i Varaždin igra s igračem manje..

65' Još jedna prigoda za Varaždin iz kontranapada ali Đurasek puca prek ogola.

62' Puljić izlazi Čolak ulazi.

60' Varaždin povezao dvije akcije ali se gostujući igrači doimaju brži i uvijek uspijevaju spriječiti Varaždice da razviju opasniji napad.

58' Štefulj uputio udarac u okvir ali Prskalo lovi loptu.

56' Još jednaa prilikaza Rijeku iz petarca upućen udarac ali ga je Nevistić blokirao.

53' Stativa za Rijeku

52' Županić žuti karton, i slobodan udarac za Varaždin dvadesetak metara s desna od Prskalovog gola.

50' Rijeka pritišče Varaždin na njegovoj polovici pa domaći ne uspijevaju razviti napad.

46' Dvije izmjene u Varaždinu Senić i Kolarić su ušli a izašli Lisakovich i Stolni.

45 Još dva kornera za Rijeku.

43' Rijeka u kontranapadu, napadač Rijeke puca preko varaždinskig gola s nekoliko metara.

42' Sloboda udarac za Varaždin  ruba šesnaesterca s desne strane ali Benko puca u živi zid.

39' Rijeka nastavlja pritiskati i niže polušanse.

38' Đurasek dobio žuti karton.

36' GOL 0:2 iz gužve nakon kornera Halilović pucao prema golu i prevario Nevistića.

35' Još dva kornera za Rijeku.

34' Novi korner za Rijeku iz izgledne situacije iz koje je skoro varaždinsk obrambeni igrač skoro orevaario Nevistića.

33' Prvi korner za Varaždin.

30' Obrana Varaždina stalno na velikim iskušenjima, Rijeka opasnim protunapadima prijeti.

27' Korner za Rijeku iz kojeg su nastale tri opasne situacijeu šesnaestercu Varaždina, a Puljić na kraju puca preko gola.

26' Varaždin polagano uspostavlja ravnotežu na terenu i posjedu lopte.

19' Varaždin se malo oslobodio pritiska Rijeke, ali gosti i dalje opasno prijete iz nekoliko poluprilika.

16' Igrači Rijeke stoje blizu varaždinskih igrača i pritišću ih, pa domaći igrači rade greške više nego inače.

12' GOL Pereira 0:1 iz gužve u šesnaestercu, Rijeka naplatila dominaciju i pritisak od prve minute.

10' Halilović pucao iz šesnaesterca ali je obrana blokirala udarac u korner

9' Opet korner za Rijeku ali je lopte preletjela igrače u petercu.

7' Korner za Rijeku ali Varaždin se uspijeva obraniti ali ne uspijevaju dugo zadržati loptu.

6' Slobodan udarac s ruba šesnaesterca za Rojeku Puljić pogodio stativu.

5' Od samog početka susreta igra se vrlo agresivno. Startovi su žestoki, a teren je navlaženi od kiše i igrači se dosta kližu.

Varaždin - Rijeka (0:2)