Stigli do tri zlata

Karatisti i karatistice topličkog AIK-a osvojili osam medalja na jakom turniru u Mađarskoj

Objavljeno: 22.05.2016. 11:03

Zadnja izmjena: 22.05.2016. 11:05

Grad Šikloš u Mađarskoj bio je domaćin za 230 natjecatelja iz Mađarske i Hrvatske u kyokushin full contact karateu, a toplički klub AIK osvojio je osam medalja.

Za tri zlata sjajnim nastupima i pobjedama pobrinuli su se najmlađa Lana Šebrek Blažotić u lakoj kategoriji starijih cicibana koja je redom pobijedila sve mađarske predstavnice. Zatim je Roko Kalničanec došao do zlata u teškoj kategoriji mlađih dječaka pobjedama protiv hrvatskih i mađarskih boraca, a Karlo Nofta je u teškoj kategoriji dječaka dominantno osvojio treće zlato za AIK.

Tri srebra dodali su u svojim kategorijama dječaka u raznim težinama Marko Dvorski koje tek u finalnoj borbi izgubio 5:6, Dino Slatki također porazom tek u finalu 1:2 te Lana Kalničanec kod djevojčica porazom u finalu 3:6.

Dvije bronce osvojili su Marin Šebrek kod dječaka i Monika Balažinec kod kadetkinja.

U vrlo uspješnom nastupu hrvatskih predstavnika sudjelovali su glavni trener Saša Josip Milec i pomoćna trenerica Marinela Belavić koji su vodili borce taktičkim savjetima kroz nastupe.