ATLETSKI KLUB SLOBODA VARAŽDIN

Seniorke i mlađe kadetkinje osvojile naslov prvakinja Hrvatske u štafetnim utrkama

Objavljeno: 12.05.2019. 15:21

Zadnja izmjena: 12.05.2019. 15:32

U Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u štafetnim utrkama. Nastupilo je više od 120 štafeta iz 16 hrvatskih klubova. Atletski klub Sloboda Varaždin imao je osam štafeta u pet različitih kategorija.

Najviše su se istaknule seniorke u štafeti 4 x 200 m, Marija Hižman, Kristina Dudek, Mateja Jambrović i Lucija Pokos,  koje su pobijedile s rezultatom 1:39,57. Osim njih zlatne medalje su osvojile mlađe kadetkinje na 4 x 60 m, Stella Jurak, Enia Aladrović, Jana Koščak i Dora Androlić, s rezultatom 32,04.

Srebrnu medalju su još osvojili mlađi kadeti u štafeti 4 x 60 m (Pinter, Trubić, Purgarić, Kišak), a brončane su bile mlađe kadtkinje na 4 x 200 m (Jurak, Aladrović, Košćak, Androlić) te seniori i seniorke na 4 x 100 m (Jambrović, Marciuš, Pokos, Stojanović).

Sudjelovale su još štafete mlađih kadeta na 4 x 200 m (Cafuk, Purgarić, Kišak, Pinter) – 4. mjesto, seniora na 4 x 100 m (Hižman, Bečeheli, Dudek,  Žnidarić) – 6. mjesto i seniora na 4 x 200 m (Žnidarić, Bečeheli, Stojanović, Marciuš) – 4. mjesto.